Jump to content
Българският форум за музиканти

Korg Triton Classic Vs. Korg Triton Tr


s.y.n.t.h

Recommended Posts

Понеже искам да си взема един от двата,искам да ми кажете кой си заслужава повече?Става въпрос между KORG TRITON CLASSIC и KORG TRITON TR(със сложен му sampler board).Знам че KORG TRITON TR е по-нов от класика,има нови звуци,има и вграден порт за карти до 1GB,имат еднакви секвенсери с еднакъв обем на памет,и като изключим самия дизаин на класика че е по-хубав,че има touch display и ribbon controller,вие как ги виждате,кой бихте си избрали и защо?Някакви съпоставки и коментари ще са ми много полезни най-вече от тези от вас,които са свирили и имат такъв(такива).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм ползвал Корг ТР, но тъч дисплея е удобство, което направо ми смени представата за работа със синтезатор. Имам Корг Тритон Класик и ще го ползвам още дълго (надявам се).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още един въпрос свързан с тритоните-какви са тези SIMM слотове за ъпгрейд на семплера на тритона(примерно от 16MB да стане на 64МВ),какво представляват,къде да търся такива и как се инсталират?Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още един въпрос свързан с тритоните-какви са тези SIMM слотове за ъпгрейд на семплера на тритона(примерно от 16MB да стане на 64МВ),какво представляват,къде да търся такива и как се инсталират?Мерси!

аз имам такава памет -2 плочки по 32 MB сложена на TRiton LE -то-тя е за арпежиатора,секвенсера...абе--като на компютъра- RAM памет--а ти знаеш на PC =то за какво служи,нали!инсталират се лесно-птваряш капака/има точно място/,слагаш симовете и пускаш свирката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде да търся такива слотове,по компютърните магазини ли и как вървят като цени?Интересува ме за максимума от 64МВ при тези тритони.Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам идея какви са цените.Гичо предлагаше по едно време.Мисля,че са скъпички :unsure: Ако искаш ще извадя мойте памети да видя какви са,какво пише на тях,снимки ако трябва и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.