Jump to content
Българският форум за музиканти

стар орфеец


Recommended Posts

значи намерих един стар орфеец на тавана и мисля да го реставрирам.Значи от ваз по опитните искам да ми помогнете да съставя програма за работата :D ...

1.Грифа не е крив , но пък от много свирене малко е изкопан.

2.Прагчетата са за сменяване

3.боята е надраскана нацепена и кфо ли не.

4.Бе6е се разлепила на 2,3 места , но я залепих така , че това отпада.

5.Ключовете са правени..лесно ще ги сменя , но горе на върха е малко по различна и сигорно 6те има "косение" :D

Общо взето е това , ако мога и снимки ще направя :)

(надявам се за добри отзиви все пак ще съживяваме орфеец :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не бих се заел с боядисване и лакиране на акустичен инструмент какъвто и да би бил той. Нямам си на идея как ще се отрази това на звука. Виж при електрическите талпи е малко по-различно положението :blink:

 

Иначе стискаме палци да стане операцията! ;)

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси все пак за препоръката , но съм ре6ил здраво да го изкормя 6тото вади супер тих и дразне6т звук...така , че най-лошото което може да стане е да стане по хубав на външен вид :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mен не ме притеснява, че ще погрознее, ами че лака ще повлияе на резонансните характеристики на инструмента. Помисли малко ;) Какво прави Страдивари чак толкова много, че интрументите му са световноизвестни? Дървото ме съмнява да се различава особено много от други съвременници (така че елиминираме изсушаването на материалите като фактор). Изработката не е нещо велико и революционно. Всичко е в лака момче :blink: Имам една цигулка встрийска хопф на 100-120 години е мисля... В началото мислех да я изшкуря и да я постегна, после да я лакирам и да стане като нова. Само дето после разбрах, че звука няма дори да се доближава до тоя който вади в момента ;) При китарите въпроса е подобен. :read: Все пак ако китарата няма сантиментална стойност и е толкова окаяна може и да си позволиш малко интервенции (продължавам да не препоръчвам пребоядисване и лакиране). Най-много да си начешеш крастата :blink:

 

Ае успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ами ако я изшкуря малко да добие вид и я потъмня само :think: ..

т.е. искам да кажа , да я стегна но без бой и лакове само 6те потъмня самия цвят на дървото за да не изглежда бяла кат мъртвец :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.