Jump to content
Българският форум за музиканти

Какви адаптери да сложа


Angry Samoan

Recommended Posts

Темата е доста интересна. Аз имам един Fender Strat и съм решил да му сменя адаптерите със Seymour Duncan. На bridg-a e ясно че ще сложа един Hot Rail, което е humbucker в Single Coil формат, по средата най-вероятно ще е Single Coil Quoter Рound, но на Neck-a се чудя какво да сложа - дали един Hot Rail или Single Coil .. :think: Дали изобщо има смисъл от още едим Hot Rail на neck позицията, след като той не може да се чува заедно с Hot Rail-а на bridgа, заради 5-way switcha на Fender или може е най-добре да сложа Hot Rail и на трите позиции. Някои може ли да даде някакво мнение по въпроса ?

Редактирано от Angry Samoan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е доста интересна. Аз имам един Fender Strat и съм решил да му сменя адаптерите със Seymour Duncan. На bridg-a e ясно че ще сложа един Hot Rail, което е humbucker в Single Coil формат, по средата най-вероятно ще е Single Coil Quoter Рound, но на Neck-a се чудя какво да сложа - дали един Hot Rail или Single Coil .. :think: Дали изобщо има смисъл от още едим Hot Rail на neck позицията, след като той не може да се чува заедно с Hot Rail-а на bridgа, заради 5-way switcha на Fender или може е най-добре да сложа Hot Rail и на трите позиции. Някои може ли да даде някакво мнение по въпроса ?

Хмм инетересно, но защо ще си сменяш по средата адаптора. В смисъл въпроса ми е "използваш ли го", щото всички хора дето познавам с подобна конфигурация не си го използват. :idea:

Относно предлжението ти хъмбъкери и на 3-те позиции, ми това винаги ми се е струвало глупаво. Ако имаш място и искаш да имаш 2 хъмбъкера, сложи си по средата и в края. Пък третото (нека) го остави такова к'вото е.

Ако сегашния ти вариант има готин и мек клийн на нек адаптера си смени само бриджа. За другото ми се струва безполезно, пон е на мен. Разбира се ако си ги използваш всичките адаптори и не те кефи клиин-а на първите два (нек и среда), тогава сменяй, но ако не е така, само ще си дадеш парите.

Последен вариант, ако имаш кинти :P Земи си S/S/H EMG-та, Хамет има такава конфигурация :rolleyes::rolleyes::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Феникс ти си ебати пича - Хамет има такава.

Средния адаптер също се използва особено в комбинация със нек адаптера.

Много е важно каква музика се свири с тази китара и с какви ефекти/усилватели се ползва.

Сингал адаптерите нямат равни когато се използват за клиин саунд или за леко

напънат.То страта си е такава китара по принцип.Зарежи ги ингви и блакмор те свирят на страт заради няква носталгия можеби или глупост.

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш място и искаш да имаш 2 хъмбъкера, сложи си по средата и в края.

Humbucker на middle-позиция?! :rolleyes:

 

Феникс, обърка ли се, що ли?

Не че е невъзможно, но, както ти сам каза, middle-а е най-малко използван, защо тогава му е двоен там?! Пък единичният е прекрасен в определени случаи (за по-clean неща примерно) и в комбинация с един хубав двоен ще се получи страхотен саунд, то е ясно :rolleyes:

 

Според мен Hot Rail bridge и neck, а на middle - single coil (Quoter Рound е страхотен избор).

Редактирано от Steve_Vai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за средния адаптер най-добре е единичен понеже с Дист. средния звучи отвратително но клиин единичните звучат по-добре(мое мнение) а за този при грифа ако се кефиш на малмстиински неща по-добре да е единичен саунда е сравнително по як но има малко шум за разлика от двоиния, който няма шум но е с по-кофти саунд

Редактирано от Alexi_Laiho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или може е най-добре да сложа Hot Rail и на трите позиции. Някои може ли да даде някакво мнение по въпроса ?

Ето го, човека сам се чуди дали иска хъмбъкер на мидъл позиция, тъй че, Стиви, к'во му е странното? не съм се объркал. Има китари с 3 хъмбъкера, ма аз лично не виждам смисъл от тях (от трите хъм, не от китарите :))

Разбира се че е адски важно к'во свири. Че сингъл са за клийн няма спор, но доколкото разбирам от поста човека много се кефи на Хот Рейл и иска от тях :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.