Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да си усиля китарата на ПС-то


flipsy

Recommended Posts

Искам да ви попитам кака да си усиля китарата на компютъра.Нямам предвид да си запиша някой софт , чрез който да имам ефекти и да има дист и такива.Искам нещо като дай бокс за ПС-то.Не съм запознат с тези устройства точно , но въпросам ие ,че като си включа китарата към компютъра се чува мн слабо:cheers:С хай фай усилвател съм и не е много слаб.Знам че не издават добър звук за китарата , но имам една програмка и като я пусна и вътре като вкарам дист и се усилва много.Поне 3-4 пъти повече от нормалното.Мога ли да си усиля и клийн звука да ми е така?И друго също което искам да питам е да има няква програма смучайно която прави акустичен звук или нещо такова.Защото ми звучи мн дървено без никакви настройки.Звука е някакъв един метален :beer: Ако ме разбирате.Айде мерси мн!

 

 

 

 

 

ПС. Сигурен съм , че е пускана такава тема;)Не че ме мързи ами просто не можах мн да открия това , което ми трябва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж си аудио настройките на компютъра и дали не е софтуерно намален звука.... провери и волюм потенциометъра на китарата.... аз нямам подобни проблеми, но всичко ми е на макс и се чува перфектно...регулирам го от потенциометрите на колоните и китарата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В миксера на уин-а даваш Options -> Properties избираш Recording. След това даваш Options -> Advanced Controls ако няма чафка. Ако има не го пипай. :bravo: След това под Microphone има едно копче Advanced. Натискаш там и избираш Microphone Boost. :)

 

Доста е силничко. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Филипе, ако искаш обади се ще ти дам да си инсталнеш някой друг софт да се чува прилично, хем и колана ще си вземеш :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В миксера на уин-а даваш Options -> Properties избираш Recording. След това даваш Options -> Advanced Controls ако няма чафка. Ако има не го пипай. :P След това под Microphone има едно копче Advanced. Натискаш там и избираш Microphone Boost. :D

 

Доста е силничко. ;)

Хей, мерси. Това наистина работи :D . А и при мен става нещо като Овърдрайв :P

Редактирано от BuGZ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошата новина е че входа на микрфона със бууст влизат и много странични шумове които със усилването изкривяват сигнала.затова става леко като овърдрайв..

Ако в чиста китара и искаш да се чуваш си джиткаш така но ако е с ефект я вкарвай през лайн ин-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.