Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-накрая нещо ново, част втора...


Fenix

Recommended Posts

Привет на всички...

 

Това е една кратка песничка, на която и записах ритъма мнооооооого отдавна и я постнах тука, оттам идва заглавието на темата :P Все има някой дето ще си я спомня може би... :blink:

 

Сега и сложих соло, малко я поогладих. Ама солото не е поогладено... трябва му още ама си викам, айде, като я пооправя пак ще поствам. Тамън може някой да пусне по някое коментарче за идеи.

 

Началото трябва да го оправя, че както казва АХЕ, е прекалено изплагиатствано, много for the love of goddish e. Всъщност да си призная го откраднах от една импровизация на нашия колега от форума Steve_Vai... :blink: , aма той няма да се сърди.

 

Надявам се да ви хареса:

Fenix - Rain

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чистата китара много ме кефи как е станала. :blink: Солото е наистина като мушичка тона...но пък и така може да се приеме като нещо търсено...имам едни приятели от една маниашка група Де Профундис - свирят толкова дълбок ъндърграунд, че често използват такива бленди . :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:wall:  :stop:  :P

бате саунда  е гаден запиши го с друго нещо

Еми човече, това имам, това съм сложил. :blink: Истината е, че не съм пипал изобщо нищо по соло китарата. Ако бях по-добре с еквалайзера, щях да си поиграя със звука, но не съм.

 

Записвано е със:

Jackson DX10D - Boss MT2 - Boss DD6 - Peavey Rage 158 - ужасно смешно микрофонче за скайп и ИцИкЮ и онборд гадна саунд карта.

Не се оправдавам за звука в никакъв случай, просто толкова мога да изкарам аз от тоя гиър

 

Честно да си призная, на мен (общо взето) ми допада как звучи, с изключение на няколко момента. :think:

 

Ще се радвам, ако можеш да кажеш малко повече освен "гадно звучи, използвай друго..." Някак си това не ми помага...

 

Поздрави

 

@Telerig

соло китарата си остана така от време оно. Беше преди около две години като го записах и го постнах. Темата е още наоколо ама линка вече не бачка там. Тогава я записах директно в компа (един друг) и и сложих след това хорус...

 

Мерси за мненията

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не мисля че с метъл зоунъ не става!Напротив, но си мисля че просто трябва още малко да се пипне ....малко eq, reverb ама само мъничко, и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

помним го бе :nono:

гоготино е станало солцето, но за такива сола като че ли метал зоун-а не е най-подходящия ефект ;)

Абсолютно съм съгласен. Същото вика и АХЕ.

 

Режещ е тона и като цяло му трябва по-топъл звук. :P

 

EQ му трябва, ама както споменах горе.... :nono: . А Ривърб моа да му сложа без проблеми от дилея.

 

А чудя се ако го дабълтракна, дали ще се получи по-обемен звук или просто ще е още по-режещо :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю, на мен много ми харесва солцето и музикчката ти като цяло, наистина! Навява малко меланхолични настроения, но и от това си има нужда понякога :nono: Бравос!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Тъй, тъй.

След като почнах да вадя звук и без микрофончето за скайпа, след 1 ден презаписвания от square one (след един злощастен формат всичко отиде) и ето го резултата

 

Това засега е финалната версия, дано тоя път и колегата метълхамър му хареса звука....

 

Fenix - Rain

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:metalist:

Радвам се че ти харесва ;)

 

Сега на слушане на бистра глава чух едни два момента, дето съм се разминал със ритъма, ама... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.