Jump to content
Българският форум за музиканти

откритие


bassobor

Recommended Posts

  

Конкретно към Мефистофела - как се справя БОС-а с ниското ?

Без никакви проблеми - настройвал съм се с 5-та струна на "А",не съм пробвал по-ниско.

 

По настоящи цени в thomann.de,който ползвам като справочник за европейски цени - всички знаем,че се различават съществено от тези в USA,този тунер е 89 евро,базисна цена.Аз съм го купувал за 198лв от xxxx тук,и смятам,че тази разлика от 20-ина лева в цените си струва улеснението да го вземеш веднага и то - пробвайки го,пред това да се занимаваш с онлайн поръчки,чакане,нерви и т.н. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че открих по-добър начин как да си настройваме баса струна по струна ;) : ами вместо стандартното пето прагче, натискаме седемнадесето, т.е октавата му.Смятам че настройката между две струни става по-точна по този начин.Просто баса е нисък инструмент и се настройва по-трудно от китарата, затова май е по-добре да използваме по-високи тонове.

 

Опитайте! ;)

Има логика с 12та и 17та позиция. И с тунерче става и с какви ли не играчки. Топлата вода е открита, братя булгари не я търсете, ползвайте я.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм го купувал за 198лв от xxxx тук,и смятам,че тази разлика от 20-ина лева в цените си струва улеснението да го вземеш веднага и то - пробвайки го,пред това да се занимаваш с онлайн поръчки,чакане,нерви и т.н. ;)

Благодаря ! Може би това ще ми е новия тунер. :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Demiurg,беше споменавал май,че ползваш само Dunlop MXR Bass D.I. "странично"?

 

Както и да е,без да те навивам - имай предвид,че този тунер има много приятна допълнителна опция - с един трансформатор и един общ кабел захранващ общо до 7 броя такива Boss-овски играчки,стига общата им консумация да не надхвърля 200 mA.

 

Трябват ти това:

 

00001280.jpg

 

pcs20a.jpg

 

Единстеното неприятно са цените на тези две нещица - въпреки,че имам такъв траф Boss,мнението ми е непроменено - цените са им безбожни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Demiurg,беше споменавал май,че ползваш само Dunlop MXR Bass D.I. "странично"?

 

Както и да е,без да те навивам - имай предвид,че този тунер има много приятна допълнителна опция - с един трансформатор и един общ кабел захранващ общо до 7 броя такива Boss-овски играчки,стига общата им консумация да не надхвърля 200 mA.

Именно. В MXR-а се кълна !!! Невероятна машинка, с невероятен звук, само дето се омазах със записите, като я рекламирах тука...

 

Тоя траф го гледах на сайта на фирмата, и ми хареса идеята, стига да е държелив на тоци и смущения... А колко му е цената (да ми спестиш едно разхождане до Рейзинг Форс ) ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.