Jump to content
Българският форум за музиканти

комшии


Recommended Posts

Абе според мен онзи топик е за други инструменти... барабаните са маи кам 100-125 Db. а това СЕ ЧУВА!!!

:headbang:

Значи (според мен) - няма как да свириш в къщи на барабани (освен ако не живееш в самостоятелна къща - ама тези не са много - особено в София).

Аз живея в панелка и каквото и да се опитвах да направя - резултата беше далеч от задоволителен - или всичкия саунд отива на кино (и съответно - забрави за "звукоизвличане"), или не е достатъчно тихо.

Има начини да си изолираш стаята но не мислия че някои може и иска да вложи толкова средства и време в това.

(За ефективна изолация ти трябват 2-3 слоя Дебела минерална вата отвсякаде, дървени конструкции, специални дюбели и най-вече перфектен монтаж - аз лично съм правил такава изолация но с неистови усилия, доста пари и съмнителен ефект.)

За това - маи най-добре е да си намериш подходяща репетиционна и да се надяваш че ще запазиш ентусиазма си ако е далече и/или е скъпо.

Сори - не е много розаво положението.

:wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... аз лично съм правил такава изолация но с неистови усилия, доста пари и съмнителен ефект.)

...

ще споделиш ли все пак за какви пари си говорим ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам ясен спомен - но направи си сметката:

Цялата овърхност на стаята по 3 (за трите пласта) - Минерална Вата... Мисля че тя беше нещо като 20 лв/м2

За носещите плоскости - ниакакъв шперплат - 7-8 лв/м2

За дървената конструкция различни дъски и т.н. (не помня как са цените).

За нов под (под него също вата - нали се сещаш)...

И така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малеее ... :lol:

аз по добре да си купя място пред блока и да си направя гараж :P

 

бтв по повод една друга тема ...

дали мислите , че това може да реши проблемите поне донякъде ... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам... ако си склонен да сравняваш (за себеси) акустичните с електронните барабани (сори - нов съм още и не знам - но сигурно и тази тема е обсъждана)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че не могат да се сравняват не могат ... затова казах "донякъде" ...

ама поне да си поддържаш формата ...

знам ли и аз ... нека кажат хората с опит тук ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

не бе пи4ове вие си мислите 4е си имам проблеми с ком6иите просто ми е интересно кой как се справиа ина4е и аз живеа в панелка но от 2 години свириа в една ку6та и ми е много добре а преди това какви проблеми сум си имал просто не ми се мисли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ааз мойте съм ги треснал в мазето под първия етаж на една къща ,но в Дупница ,а не тука:))Комшиите са през 1 етаж,ама си знам че не ме обичат изобщо...По едно време ми пукаше....ам това беше едно време...Хеебал съм ги-еднаж се живее...Един от отсрещната къща заплашва да ми чупи тупаните-аз му казах да се пробва и той се отказа:)) Айдееее пеераси ...тъпи пенссиии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря тва което ги кефи ха ха ....бъзикам се...абе с ком6иите нема оправия все ще се яви некоя брадата баби4ка която ще направи открит телемост със 4енгелите и ще ти гостуват постоянно.абе бой по гратуните и тва е ....айде наздраве :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

навиарно всеки се е сблусквал с комшиите в фгода интересно ми е кой как се справиа с тиах :P

Много си зависи от комшиите...аз като свирех в къщи,ми беше много интресно как едни които живеят по-близо до мен не се оплакаха един път а други през 2 етажа идват и ми викаха полиция :P ...Та така и не можах да се справя с тях...надвиха ме те... :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря тва което ги кефи ха ха ....бъзикам се...абе с ком6иите нема оправия все ще се яви некоя брадата баби4ка която ще направи открит телемост със 4енгелите и ще ти гостуват постоянно.абе бой по гратуните и тва е ....айде наздраве :dance:

BAD TO THE BONE:) KILL`EM ALL:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.