Jump to content
Българският форум за музиканти

Сравнение на две китари !


flipsy

Recommended Posts

Здравейте ! Искам да ви попитам можете ли да ми направите сръвнение между тези две китари ! ОЛП мм1 и rgx121sj ?

Ако може пишете плюсовев и минуси и коя за кой стил е най-подходяща :headbang:

ОЛП-то : snimka

ргх121гдж : snimka

 

МЕрси предварително !

 

 

ПС . Моля ТОНИ да не се засяга за нещо или да ми се сърди :virtuoz: Нали сме фриендс! Само разпитвам за напред !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сравни и чуй. Ямахата е втората от най - ниската серия на Ямаха, предполагам и OLP-то е така, тъй че няма какво прекалено много да очакваш. Въпреки това Ямаха са известни с отношението цена/качество.

 

OLP не съм пробвал. Въпреки това имам усещането, че OLP-то може би е по - добрия избор. Зависи какво ще свириш.

 

С този гриф от светло дърво звукът на OLP сигурно ще е по - ясен и светъл ( с мъъъничко повече високи) и малко по - подходящ за рок отколкото за метъл.

 

И все пак, когато става дума за китара на такава цена и от този клас, единственият избор е да пипнеш и двете и да чуеш, защото иначе разлики има дори между китари от същата партида и то понякога фрапиращи.

 

Свири и слушай :virtuoz:

 

Edit: За тази цена не се надявай да можеш да ръчкаш тремолото прекалено много. Силно е вероятно яко да разстройва.

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zna4i az imam OLP-to u nas i si e moe :virtuoz: I sym mn dovolen ot nego :virtuoz: Tuk moga da pohvalq TONY ! Iskah da pitam za da znam kakva e razlikata i drugo 4e ednata kitara ima dva dvoini a drugata dva dvoini + 1 single.Aз си правя сметката че на звук би трябвало да е или по-добра или същата работа :headbang: Иначе за грифа няма какво да се приказва :headbang: Много е удобен и е някакъв мн странен.А иначе за звука на адаптера на нека е мн як :virtuoz: Става за жица доста :) Ама все пак искам да събера пълна информация за разликата на китарите :) АКо някой искад а каже още нещо да заповяда !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епа да ти кажа на тая Ямаха сом свирил.....един познат си беше зел такава......Не е Лоша китарката ич!!Грифа беше Удобен....доволно звучене вадеше.....

 

Но се пак пробвай ги и двете и си прецени коя те кефи по'ече ....... и действай :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без повече догадки, защото OLP-то не съм го пипал, но щом ти трябва за яко жица, мисля че Ямахата ще ти свърши малко по - добра работа. Средния адаптер просто ме съмнява да го използваш кой знае колко засега, но от OLP-то бих очаквал звук с доста среди а Ямахата по принцип си има малко повече ниски. Стига от мен докато не съм те заблудил. Някой по - разбиращ да каже :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.