Jump to content
Българският форум за музиканти

Ламерска тема с елементи на оригиналност


BRAVEHEARTbg

Recommended Posts

Вече почти реших и ви тормозя за последно - вие какво препоръчвате при незначителна разлика в цените Ibanez GSA60 или тази, която съм сложил по-горе IBANEZ GRG 170 DX. Четох тук една много позитивна тема за първата, а и това което каза ти Телериг ме разколеба коя от двете да избера?

Много ви благодаря за цялото внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ultimate-guitar.com/reviews/ele...s/ibanez/gsa60/

http://www.ultimate-guitar.com/reviews/ele...70dx/index.html

 

Това са ревюта на китарите,между които избираш.Съдейки по предишните мнения може би GSA60 ще е по-добра за теб.Не знам как стои въпросът с дебелината на грифа там,но за начинаещ няма да има голямо значение.

Успех с жицатаааа :guitar: :( :green:

 

Edit: Двата грифа са напълно еднакви,само дето на GRG170DX е с 24 прагчета (по-дълъг е).

Редактирано от Flanker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо разбрах, че вече имаме победител. :D Айде лека и безаварийна - скоро очаквам да чуя нещо сатрианско от тебе на новата китара с оглед на формата която има - струва ми се близка до неговите модели:) :hello: :hello: :hello:

 

Аз ще пийна сега една домашна ракия по случая. :( :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се обадя:

първо братко телериг птиците се събират на ята (с изключение на нелетящите), а гълъбите рядко :cheers:

второ се пише адаптЕри :unsure:

трето разликата между единичен и двоен адаптер е че при двойния индуцираното поле от адаптера компенсира определени вълни. (Баси как да го обясня) има 2 намотки и така се компенсират възможни шумове=> са по-удобни за кривочи защото не вкарват допълнителни шумове.

А иначе аз бих ти препоръчал ибанеца, защото предполагам как ще звучат песните които си писал на предната страница на нек сингъл адаптер. А иначе мнение за ампа не мога да дам сори.

 

П.П. Аз си купих моята китара от и-бей. Уви от германия и уви от магазин :)

 

Ае успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак тая сутрин видях какви простотии съм писал. Имал съм предвид бридж а не нек :)

 

А мисля доста се е изписало на темата кои адатери за какво стават най-добре. Сингълите имат по-ясен и отчетлив тон но само когато говорим за клийн. Когато закачиш дист или драйв просто няма да чуеш нищо от свирнята от лошавия брум който си вкарва сам адаптера. Докато ХБ-а няма подобни проблеми с кривочите, но при клийн "омазва" леко тона. :unsure:

 

Не ми се четат и другите ми простотии че ще се окаже че цялото мнение е пълно с глупости (то не е изключено де :cheers: )

 

Ае успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се обадя:

първо братко телериг птиците се събират на ята (с изключение на нелетящите), а гълъбите рядко

второ се пише адаптЕри

 

 

Брато ясно ми е това, но във този форум отвреме навреме се шегуваме ако не си забелязал иначе няма да е интересно. :virtuoz:

 

второ се пише адаптЕри 

 

ще видя в речника :think:

 

трето разликата между единичен и двоен адаптер е че при двойния индуцираното поле от адаптера компенсира определени вълни. (Баси как да го обясня) има 2 намотки и така се компенсират възможни шумове=> са по-удобни за кривочи защото не вкарват допълнителни шумове.

 

И това ми е ясно, само че не искам да пълня главата на някой с простотии от които няма да запомни нищо, а да му дам полезен съвет своевременно с възможно най простичко обяснение. Ако не си съгласен с него коментирай него моля, иначе да се правим на знаещи можем това го знам. :headbang::headbang: :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сингълите имат по-ясен и отчетлив тон но само когато говорим за клийн. Когато закачиш дист или драйв просто няма да чуеш нищо от свирнята от лошавия брум който си вкарва сам адаптера

 

Това съвсем не е така моля ти се. Ако не се чуваше свирнята от брум при китари със сингли при използването на драйв - маса народ нямаше да свири така. Не се заяждам ни най малко просто не съм съгласен с това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм си поставял за самоцел да коментирам някого, а напротив да помогна с каквото мога :)

 

Колкото до адаптерите: ами нз това е мое лично наблюдение + това на маса народ (познати, непознати и прочее. Пък и в школа съм го чел) Ако ти не си съгласен ок, но това е моето мнение B)

 

Ае со здраве

 

П.П. Де да знам бе някои не знаят разлика между пасаж, ято и стадо :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.