Jump to content
Българският форум за музиканти

Ninjam Server


Recommended Posts

Да се пуснат един два такива сървъри където хората от форума да могат

да посвирят със съфорумци, за хора които нямат време да обикалят много репетиционни и се не успяват да се уговорят с приятелите кога ше свирят..

или просто са по заети а пък вечер след работа им се свири.. :(

идеята е да сме форумците, пък то самата прогламка пази джемовете и по нататък може да се измисли най- сполучливите да се качват нейде..

има и мноо други приложения

айде чакам тълпа съгласни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз примерно съм съгласен, обаче има два основни проблема:

1-во - сървър, който да е вързан постоянно и има достатъчен изходящ капацитет - според сайта за 5-ма човека трябват около 768kbps (килобита в секунда), а за 8 - около 3mbps.

2-ро - трябва достатъчно много хора да се навият да го ползват, защото като влезеш и няма никого, ще си излезеш и после я се сетиш, я не..

 

Другият вариант е да се отвори една тема тук и джамовете да се уговарят предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз имам машина на която ще мога да го хоствам за часовете межди 8 сутринта и 12-1 вечерта..

ако не дърпам вищо в това същото време ще мога да осигуря и трафика

абе трябва да се пробва искам да знам ще има ли хора да влизат вътре??

щото тва ми е втора такава тема, преди време имах в говорилнята....

не се отзова много народ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Преди време като бях пуснал темата имах 2 ninjam сървъра на една линукс машинка, но нямаше навити

ако намериш още хора, ще пусна сървърчето 24/7 и ще се свири! Мисля че е повече от полезно за един музикант или любител да свири с нови хора и да обменя опит и идеи така. Програмата е много гъвкава откъм опции, и като поддържа до 8 човека

Скоростта ми към БГ е достаъчна да хоствам такъв сървър, правих 2-3 теста:

http://www.cisbg.com/bm -11.29 Mbps

http://kzteam.info/speedtest - 6.43 Mbps

megalan.bg speed test - 1952 kbps сваляне 634 kbps сваляне (по 8 ще получите канала :()

и - http://www.speedtest.net/result/184421015.png

Ясно че при различните доставчици ще е различна скоростта

но ако има още желаещи да пишат в тази тема. Освен за тематични джемове ще могат да се обменят и семпли от инструменти и техника, кой както се разбере. Отделно сесиите могат да се записват на компа на всеки участник и след това да намерят място в 'Авторска музика'. :yes: Приканвам всички вместо да свирят сами вкъщи да свирят със съфорумците през нета!

Колкото повече, толкова повече! (хора, музика и фън)

Само трябват хора с желание да свирят, вярвам че и тук има някакви :bravo:

:hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.