Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за микрофон


TheRipper

Recommended Posts

Здравейте, директно към въпроса : Що за микрофон е Monacor ECM-180 Studio Phantom (това пише на него) ? Става ли за студио и за записи или е за пеене на живо ?

Така изглежда$_72.JPG

Евентуално ако не става за записи, какви пари мога да му взема :) Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включи микрофона и виж как работи. От това ще си направиш извод дали става или не става. По снимка няма как да ти се отговори на въпроса.

Колко пари? Ти колко му искаш като го гледаш на снимка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да го включа вкъщи, не тръгва на обикновен усилвател, пускали сме го на пулт и работи. Ми по снимката може някой колега да го познае, да има инфо за него и да каже нещо повече, защото в google нищо не откривам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

На мен нито името, нито вида ми говорят нещо.

Това Phantom вероятно е причината да не можеш да го включиш в усилвателя - вероятно става дума за фантомно захранване (+48V), каквото имате на пулта и това, вероятно, е кондензаторен микрофон.

За парите, ти и 500лв можеш да му искаш, ама кой ще ги даде е друг въпрос :) Мисля щом в гугъл не откриваш нищо, сам не можеш да определиш качеството на работа на микрофона, а само предполагаш, едва ли етически можеш да му искаш повече от 5/10лв. и то човекът, на когото го продаваш да е наясно, че ще му трябва допълнително захранване (евентуално). 

Това разбира се е начинът, по който бих постъпила аз, ако имам нещо дето работи (вкл/изкл), не съм сигурна какво е и с какво качество извършва работа, и не ми трябва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Серия ECM на Monacor (електретни микрофони)

 

Вероятно твоя модел е по-стар и вече не се произвежда.

Ако не съм в грешка, електретните микове се захранват от батерия 1,5 Волта. Виж дали тялото не

се отваря по някакъв начин.

 

При цена от производителя на сходни модели (нови) в диапазона 50-80 паунда,

не вярвам твоя на старо да може да се продаде за повече от 50-тина лева.

Това е комерсиалната част на нещата.

 

За какво става и за какво не: питай гугъл.

Аз намерих достатъчно матрЯл, но смятам че е по-апетитно да си го намериш сам :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте, едно от тези двете ще ми свърши ли работа за записи в домашни условия ?

http://www.musicworld.bg/bg/m_20000/i_48258/BEHRINGER_UMC_22.html
http://www.musicworld.bg/bg/m_20000/i_48266/BEHRINGER_UM_2.html

 

Гледам, че има фантом захранване :) Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.