Jump to content
Българският форум за музиканти

Jareth


Recommended Posts

Здравейте,

 

Казвам се Евгени, на 19 години съм, живея и уча във Велико Търново. Студент съм първи курс по Международни Икономически Отношения. Завършил съм Езикова гимназия с немски и руски език. От 4 годишен ходя на уроци по пияно и все още продължавам, а от 11 годишен и на уроци по китара. И двата инструмента ги изучавам в търновската музикална школа.

 

Класик съм по порода както и металист.

 

От класиката в пияното любими композитори са ми Бах, Моцарт, Бетовен, Шопен, Рахманинов

 

От класиката в китарата са Франциско Тарега, Фернандо Сор, Августин Бариос-Мангоре, Гаспер Санц, Бах

 

От метала...там нещата са доста разнообразни:) Най отгоре върху всички слагам Dream Theater, Savatage, Royal Hunt, Queensryche, Symphony X, Fate's warning.

 

По-долу са Sonata Arctica, Nightwish, Blind Guardian, Iced Earth, Blackmore's Night, Rhapsody, Kamelot, Trans-siberian Orchestra, Children of Bodom и сумати още други.

 

Вдъхновяващи китаристи за мен са Richie Blackmore, John Pertucci, Yngwie Malmsteen, Michael Romeo, Jason Becker, Steve Vai, Marty Friedman, Alexi Laicho, Luca Turili

 

Клавиристи: Jon Michael Oliva, John Lord, Andre Andersson, Jordan Rudess, Tony McAlpine

 

Като странични интереси мога да определя литературата(Oscar Wilde, J.R.R.Tolkien, Edgar Allen Poe), бойните изкуства, социология, психология, алкохолизъм, женоходство, проблемоправене и много други още.

 

От съвсем малък композирам и имам доста композиции. Някои от тях мога да се осмеля да поблкувам тук:D

 

Основната ми насоченост е класическата китара. Имам 2 даже. По-хубавата е Factor new line(Върши работа). Имам и електрическа китара Ibanez GRX70, Marshall 30W, 6 педалов процесор Boss ME-6

С електрическата китара още съм на Вие и едва ли мога да се сравнявам и с половината от вас, но упорито се уча.

 

Това е от мен. :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе малко ми е кухо някой като се представи и всеки да му вика "Добре дошъл" :D ... ама скивах че си колега (и аз имам Factor, ама електрическа :guitar: :) ), та

 

Добре дошъл! :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе малко ми е кухо някой като се представи и всеки да му вика "Добре дошъл" :P ... ама скивах че си колега (и аз имам Factor, ама електрическа :guitar: :headbang: ), та

 

Добре дошъл! :green:

Че така е готино, като видиш че хората те приветстват добре и желаят твоите мнения.

Предразполагащо е :lol:

На мене никой не ми каза добре дошъл.... :unsure:

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, че не ме замерихте с нищо и не ме напсувахте :unsure: (случвало се е) :headbang:

 

Та Tony McAlpine е и пиянист, но няма много клавирни изпълнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, че не ме замерихте с нищо и не ме напсувахте :lol: (случвало се е) :unsure:

 

Та Tony McAlpine е и пиянист, но няма много клавирни изпълнения.

Ех как обичам тая думичка пиянист.... :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Убре!

Вече ше отворя една нова тема със заглавие ПИАААНИСТ, бе толкоз ли сте неграмотни някои музиканти !?! Пише се с А, не с Я ! С "Я" се пише пиЯнище, пиЯница, пиЯнде....... :think:

:read: Един буквар за неграмотните музиканти да се направи предлагам, покрай софтуера за миксинг и мастеринг и постпродукцион и покрай цялото музикантско величие ! :headbang:

 

 

БАМААМУ !!! :unsure:

 

Добре дошел , златен !

 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мн се радвам на твоето включване. нема др такъв форум ша знаеш надявам се да ти хареса. А Макълпайн що не те вдъхновява като китарист, а само като клавирист?

 

иначе за непросветените Макълпайн може толко на клавир, колкото и на китара. Луд е тоя мн е луд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.