Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем със звънене на струните


Recommended Posts

Здравейте колеги.Скоро си купих нова китара и имам един проблем който незнам как да оправя.Има звънтене на струните от 1 до 4-то прагче .Пробвах да увелича екшъна обаче не върши работа.Някой може ли да ми каже дали може да се оправи това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми намирисва на нов нът.Занеси я на лютиер.

  1. Annoying String Buzz?

    Check the condition of your instruments and readjust it following Cort Factory Set up guide first and if you can still find the string buzz on it, raise actions slightly higher following below formula.
    Buzz on 1st to 5th Frets: Raise nut Heights
    Buzz on 5th to 12th Frets: Neck Relief
    Buzz on Higher than 12th Frets: String Action
    But If you are not sure about the causes or you are not confident about what to do about the problems outlined above, it's best to consult a professional guitar technician at an authorized Cort dealer.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах и някакви настройки на тръс род-а обаче въртях въртях пак нищо не се промени.Ако знаете някой лютиер от Бургас споделете контакти.А тоя нът не би трябвало уж да е изхабен нали е нова китарата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е добра идея да пипаш тръс-рода.Вероятно е проблем със нъта(особено ако е от евтин до среден клас китарата). Потърси лютиер за проблема.Нъта е малък елемент ,но изисква много прецизна ръка и е пипкава работа.Не вярвам да ти искат много пари за това.За Бургас не знам къде има лютиер.Може да попиташ във магазин Динакорд на ул."Св.Климент Охридски"№1 (до операта).Успех

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.