Jump to content
Българският форум за музиканти

Размери на кабинет 2х10


doviciozo

Recommended Posts

Недей да подскачаш. 

Не си търсил достатъчно.

Ето ти поне един чертеж който ще ти свърши работа.

 

http://www.facebook.com/notes/celestion-speakers/guidelines-for-guitar-speaker-cabinet-design/263190340364778

 

За пет минути в гугъл намерих още три, които няма да постна, защото не ми харесва начина ти на изразяване . No offence.

Апропо, ясенът -ти ли го наряза, складира и пази през последните десет години?

Съмнявам се, защото иначе щеше да ти пука за него.

И да не си мислиш че приказвам наизуст:

 

http://imageshack.com/a/img192/5763/img1482tj.jpg

 

Този кабинет съм си го "сковал" сам, с информация от Интернет и помощ от форума.

Подобаващо поискана и получена.

Пожелавам ти успех, все пак.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясена сам съм го добивал,8 години е съхнал на тавана на вилата ми на трупи,и преди две години го разбичих на талпи,немога да го съхранявам повече защото тъста ми почина тази година и няма кой да го пази.Не мога да го ползвам и за мебели понеже никой не иска да работи с Ясен заради твърдоста му,а тези които се навиват да го работят искат повече пари ,и са прави за тях си.Сега съм докарал материала в града и тъй като живея в апартамент си напълних цялото мазе.Това е горе долу историята,а това че не ми пука е от гледна точка на това че бих дал повече от колкото е нужно за да имам нещо качествено.Благодаря,за помощта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Peace

:)

Успех 

:)

 

Виж, според мен си избери размери на кабинета.

Можеш да провериш и тук:

http://www.avatarspeakers.com/

За 2х10 размерите им са: "The Vintage G210 cab dimensions are 24"W x 20.5"H x 11"D. 3/4 inch Birch Plywood"

 

След това разположи отворите отпред пропорционално (на говорителите). Ползвай елементарна геометрия.

Ако е с отворен гръб, ползвай пропорция 2:1 (две части затворен, една - средна - отворена).

Виж снимките на техните кабинети и общо взето копирай.

Другият, правилният начин е с изчисления. Но и така няма да се получи отвратително лош краен резултат :)

 

Ето какво имам предвид - това е чертежа на моя кабинет:

y0xe.jpg

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По подробно от това едва ли щях да намеря,благодаря ти много сега вече нямам неясноти и съмнения за крайния резултат.Още веднъж благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.