Jump to content
Българският форум за музиканти

Фундаменталин въпрос за MIDI


bate

Recommended Posts

klz1403030058m.PNG 

 

обърнете внимание дали случайно няма нещо включено като филтър. 

ВЪрнете клавира във фабрични настройки, и след това LOCAL OFF

 

....СКАЙП позвам единствено извън студиото, основно фамилно и семейно. КАйто желае може да посети студиото, и да направим няколко безплатни консултации.

тел. ми е 0878929839, а в подписа ми, или някои други теми можете да откриете информация за курсовете, магистърските програми , и специализациите,  които предлагаме в Софийския университет.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте VSTi ! Благодаря Ви за желанието да ми помогнете! Опитвах всичко, което Вие ми казахте, но не помага. Възстанових всички фабрични настройки на клавира, както за всички параметри, така и за всички миди настройки, Local control е на OFF, не са включени никакви ефекти, също не са активирани и никакви филтри, за които Вие споменахте, но ... няма резултат. Имам чувството, че Pitch Bend-a си бърка нещо или контрол ченджовете или програм ченджовете, не знам вече. Или Cubase не е настроен нещо да ги приема правилно.

Все ми се струва, че може причината да е в кабела на свързване, който е USB to MIDI интерфейс. Вероятно този вид кабели, тъй като не се включват директно към звуковата карта, може да правят някакви проблеми. Не знам, дали има други колеги, които ползват подобен кабел, дали имат някакви оплаквания, или всичко при тях си работи нормално. Ако някой колега ползва такъв вид кабел го моля да сподели впечатления от работата с него. Иначе, когато клавира не е с миди връзка, Pitch Bend-a си работи както трябва. Нищо, няма значение. За сега ще карам с Pitch Bend на OFF. А пък по нататък като поизуча Cubase, ще търся друго решение на нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.