Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да си съхраняваме инструмента


Mandalay

Recommended Posts

Понеже не видях такава тема, а живо ме интересува - някакви съвети да дадете относно съхранението на микрофони, кондензаторни и динамични, та и лампови, ако има някой :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш си го в кожената чантичка, с която си е дошъл и ако това не ти е достатъчно го слагаш в кутията. Пазиш го от много влажни места и го съхраняваш при стайна температура. В зависимост от микрофона и това дали се чувстваш комфортно си взимаш една донапренена шапчица (как го казах само), хем по-чист звук (е, за кондензаторни е малко безсмислено, но пак съм виждал много музиканти да го правят) хем го предпазваш от устна секреция :) Всякакви други по-сериозни грижи ми се виждат безполезни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

донапренена шапчица (как го казах само)

Неправилно го каза, "дунапрен" се пише :P:blink:

 

Иначе според мен е напълно достатъчно да се съхранява в калъф или куфарче за да не хваща много прах. Най-важното е да не се удря, да не се полива с течности и да не се крещи в него отблизо, защото може да му се увреди мембраната.

За друго в момента не се сещам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не видях такава тема, а живо ме интересува - някакви съвети да дадете относно съхранението на микрофони, кондензаторни и динамични, та и лампови, ако има някой :rolleyes:

По подобен повод днес загрях че дрехите и чорапите на щерката от шкафчето на съблекалнята й мухлясват от влага :unsure:

 

та реших че трябва да търся пакетчета силика-гел от кутиите за обувки, компютри и всякаква стока, която се транспортира по влакове и самолети... Силикагелът абсорбира влага и всякакви странични миризми.

 

На мен общо взето ще ми трябват доста :unsure:

за теб - за един микрофон мисля че 2 пак. от кутия с нови обувки за микрофона ще са ти достатъчни.. :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боже господи - пък аз се чудя откъде се е взело това пакетче в джоба на чисто новия ми панталон... :) Едно дали стига за едно микрофонче? :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@RockoBG - Непременно ще го направя :P

@AlFiA - Мерси за съвета. И на мен ми мина през акъла за силика-гел, но май не се продава. Въпреки това ще пообиколя по разни магазини, може пък във "всичко по левче" да продават и такова нещо :)

Иначе ще си купя нови маратонки, колко му е :P

@in search of odd intelligence и Angermeans - мерси и на вас за полезните съвети :P

:virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.