Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на първи клавир? Yamaha или Korg


machoka

Recommended Posts

Здравейте, 

 

клавирът ще ми е първи. За начало ще бъде за домашна употреба и звукозапис, по-нататък във времето може би ще се наложи и за жива употреба тип пиано-бар - евъргрийн. За кръчмарство надали някога ще се наложи. 

 

Първо и най-важно.. някой може ли да ми обясни с прост език разликата между: 

YAMAHA  PSR-S650 и YAMAHA MOX6? Плюсове и минуси на двете и каква опция за свързаност имат - миди ин-аут, вокодер има ли PSR-а и т.н, разлика в клавиатурите? 

 

Третият вариант ми е KORG PA500 .. обаче четейки форума гледам, че има много софтуерни проблеми, нещо звука му бил тих, забивал чат-пат и най-редовно се ресетват всички настройки? Или пък PA600? Иначе разбирам, че откъм звук бил нива отгоре, пък и дисплея е предимство? 

 

Така като гледам цените, опонентите са PSR-S650 vs PA500 и MOX6 vs PA600?

 

Условие е да е нов, защото може да се наложи и някакъв тип изплащане.

Другото е, че ми е важно инструментът да има добра сходимост с DAW - специално Cubase и Pro Tools. До колкото знам yamaha вървят с лицензиран Cubase, което за мен си е предимство.

 

и последно, в по-ниския ценови клас какво ви е мнението за Yamaha Piaggero NP-V80 и има ли подобен аранжор (ако това е такъв) при Korg?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, прегледай сайта, темата за arranger vs. synth./workstation какви са тези животни е предъвквана много.  Днес пробвах Корг-овете за които питаш и останах доволен, така че за нов клавир до 2000лв. бих се спрял на РА600 за аранжор и Korg KROME за синт. (много по-як е от Yamaha MOX6). Успех в избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря ти. Прочетох всички възможни теми и разбрах по-точно какво ми трябва.. 

 

а именно аранжор до 2000лв нов, който да има такава възможност за връзка и запис в DAW: 

 

 

и се чудя между KORG PA600, МОX6 (който все пак има някакви аранжорски функции, но главно заради вградения му звуков интерфейс и това, че върви с Cubase) и YAMAHA PSR S710 - което пак е WS, но отново с аранжорски функции, които мисля че ще ми свършат работа  :unsure:

 

честно казано най-клоня към KORG-а, но проблема е, че поне в началото 80% ще ми трябва за студийна работа с компютър и се опитвам да разбера ще ми свърши ли работа за това.

Редактирано от machoka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема при този клас свирки тип "китайска пластмаса" до 2000лв. е, че за още 300-400лв. може да вземеш нещо втора ръка (Корг М3 или МОТИФ ХС) и нивото става съвсем друго, но пък ти спомена изплащане...

В студиото МОХ-а ще ти свърши отлична работа. Има добър арпежатор, секвенсър, но пък няма семплер.

Пробвай, преди да купиш (хвърли едно око и на Корг Кром, буквално удря в земята МОХ-а).

Това е от мен.

п.п. аранжорите, по-скоро за в кръчмата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.