Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez


kolega

Recommended Posts

Така, значи най-накрая имам възможността да се сдобия с такава марка инструмент, но първо искам да ви попитам нещо. Дали си заслужават 5-струнните серии на SR/SRX, които са вместо стандартните 305, 405, 505 и т.н., са нещо от рода на 385, 485, 495, защото съм забелязал, че обикновено са 2 пъти по-скъпи. Но това все пак е от eBay, и затова немога да съдя по цената. И по-конкретният ми въпрос - кое да избера - SR485, или SR505, при положение, че са на една цена???

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам 385, 485, 495 са ограничени серии, затова са им такива цените.

И по-конкретният ми въпрос - кое да избера - SR485, или SR505, при положение, че са на една цена???

И двата баса са с махагонов корпус. Обаче гласувам за SR505, щото е комплектован с адаптери и (активно) EQ от Bartolini. Моята гъдулка е с такава електроника и съм мноо доволен. Мноо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А принципно SRX сериите по-добри ли се водят от SR, или не може да се определи (т.е. просто са различни :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Добри" е неуместна дума в случая...По принцип SRX (Sound geaR eXtreme)-овете ги дават да са подходящи за яко рок&метъл, дават високо изходно ниво (с алнико адаптери). Ако можеш, сравни лично два модела SR и SRX и сам прецени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми точно, защото нямам възможността да ги пробвам - купувам ги "на сляпо" така да се каже, затова се стремя да подбера колкото може повече инфо за инструментите :godbless:

Мерси отново

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.