Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой внася Shure у нас?


Mandalay

Recommended Posts

Интересува ме един модел вокален микрофон на SHURE - SM86 Има ли го у нас, някой пробвал ли го е на сцена, наистина ли не дава проблеми с feedback-a както твърдят производителите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SM86 е кондензаторен микрофон на доста добро ниво.Може да се приемe,като"по-малкият брат" на доказания SM87,чиято пък еволюция Beta87,е може би най-използваният Handheld Stage Condenser.Във всеки случай,е добър избор.

Негативен на микрофония микрофон,не съществува.Има такива,които са по-устойчиви(по редица причини),но нищо не може да помогне при несъобразено поведение,при експлоатация.

 

Shure нямат за момента официален разпространител в БГ.Можеш да запиташ във 'Фактор'(бивш вносител на Shure),за сегашните им възможности за доставка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по Коледа си купих СМ 58 --безжичния с две антени..както и да е.Най-ниската цена от 985 лв ми даде Невилиян Гемижев/след малко пазарлък/.Ако искаш ще ти дам телефона му да питаш.

Лек ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на висчки отговорили до тук :dance:

 

Имам приятел, който ще ми го донесе от щатите на доста прилична цена, но ми се ще да го пробвам преди това как ще пасне на гласа ми. Затова ме интересува дали го има в БГ. И дали някой го е ползвал, притеснява ме възможността от повече микрофонии, все пак е кондензаторен микрофон. Прочетох и едно доста любопитно ревю

I used the SM86 for vocals on another live show. I was doing sound for a Bulgarian rock band, Signal. These guys were very popular in Bulgaria in the 80s and they are currently touring North America. They are a powerful rock/pop group with drums, bass, guitar, keys and the bass player singing lead. While the SM86 sounded great-it had a very detailed sound with a clean, crisp top end-it struggled to achieve ample stage volume in this loud rock band setting with blaring floor monitors. I ended up using a Beta 58 instead. Later, I used the SM86 while working with a local folk singer. In this more subdued setting, the SM86 really shined. On male vocals, it displayed a smooth, extended high frequency response and a clear, uncluttered bass. I did a quick comparison to an SM58 and the 86 demonstrated much more detail than its dynamic stable mate.

 

Summary

 

The SM86 is a great choice for articulate sounding vocals and certain instruments. It has a very detailed sound that is crisp and pleasant. Without the aggressive upper-mids of the Beta mics, the SM86 is by nature, more appropriate for quiet stages where detail is more important than volume.

 

Т.е. май не става за джангър :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по Коледа си купих СМ 58........Най-ниската цена от 985 лв ми даде Невилиян Гемижев/след малко пазарлък/.

т.е. Гема Мюзик?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря на висчки включили се в темата. Вече си избрах микрофонче ;) и скоро ще съм горд собственик на SHURE BETA87A. :)

Редактирано от Mandalay
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.