Jump to content
Българският форум за музиканти

Scale: 27” Baritone


metalhammer

Recommended Posts

Не тва няма нищо общо с прагчетата. Тва е дължината на мензурата ;)

Стандартните Гибсъни са с 24 3/4", Фендерите са с 25 1/2, PRS - 25"...

Колкото по-голяма е, толкова повече ще трябва да се 'опъне' струната за да я настроиш, в 'ми' примерно. Т.е. По-дългата мензура позволява струните да се свалят на D,C или дори на B. Ако настроите примерно един Гибсън на B, струните ще са по-хлабави и..няма да можете да свирите общо всето :) все едно свирите с ластици ;)

 

ESP 27" baritone:

MHB400_blks.jpg

Редактирано от pacman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако настроите примерно един Гибсън на B, струните ще са по-хлабави и..няма да можете да свирите общо всето :) все едно свирите с ластици :)

Не е задължително, особено ако си сложил достатъчно дебели струни и то на подходящо разстояние от грифа. Много дет метъл, кросоувър, метълкор и т.н. групи свирят с китари Gibson в настройки С и В...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако настроите примерно един Гибсън на B, струните ще са по-хлабави и..няма да можете да свирите общо всето  :)  все едно свирите с ластици  :)

Не е задължително, особено ако си сложил достатъчно дебели струни и то на подходящо разстояние от грифа. Много дет метъл, кросоувър, метълкор и т.н. групи свирят с китари Gibson в настройки С и В...

Hе допускаш ли 4е китаристите от тези групи(пове4ето американски вероятно) си правят поръ4кови модели с по дълъг гриф(2те ин4а,като гледаш по ТиВи-то,не се усещат)?имат парите със сигурност.а и да не забравяме 4е бая марки копират Лес Пол,и някои от тях(визирам основно ESP) доколкото знам имат и баритони.

А и не мисля 4е на 25,5 или 24,3/4 ,колкото и дебели струни да сложиш,ще издържи едно стегнато и 4исто С или В,може би само .60ки( .13-.60 - Дарон Малакян- СОАД,май до С стига)..Попрвете ме ако греша.

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rolleyes:

 

Примерно Mattias "IA" Eklundh от Freak Kitchen сваля 6тата струна до A#, а неговият signature модел на Caparison - Apple Horn, е със 24 3/4 инчова мензура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аха.. :rolleyes: ..но нали знаеш - ръка да види око да пипне :D трабва ми доказателство :green: - би ли пуснал линка да се убедим вси4ки?и моя пример - същия трик го правят пи4овете от Soil,но те са с 27''ин4овогрифни ESPта.

пс.не се заяждам,ако изглежда така,просто не ми се вярва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.