Jump to content
Българският форум за музиканти

Няколко въпроса...


Recommended Posts

Разрових се уж на дълбоко, но не можах да намеря отговори на тези въпросчета:

 

1. Какви други освен джъмбо фретс има и каква е разликата между тях, кога се използват и кой са по-добри... абе всичко.

2. Прочетох че като се вземе някакъв дист. (педал) и не се включва директно в пулт- защо? Споменахте че има и такива, който могат. начи аз у нас си свиря или през ПЦ-то или през Вермона Регент 150. Та като взема някакъв ефект как да го връзвам ? и кой дист.-ве стават за директно връзване в пулт (няма пари за други усилватели) ?

 

имаше още нещо ама. :wall: ... кат се сетя ще питам

 

Надявам се че не повтарям някой теми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между нормалните прагчета, и прагчета тип джъмбо е, че джъмбо са малко по-високи от стадартните, т.е. допринасят за по-лек натиск на пръстите върху грифа, по-малко напрежение, и по-висока скорост при свирене. Джъмбо фретс е евтиния начин да имаш така наречения scalloped fretboard - http://www.geocities.com/bayfender/Cutscall.jpg. Ефекта е почти същият. Доколкото знам, има 3 вида джъмбо прагчета, в зависимост от височината и дебелината им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с нормалните прагчета по-лесно се правят слайдове защото са по-ниски, някои китаристи ги предпочитат(Reb Beach например)

но с Джъмбо-то се свири по чисто, и много по-удобно, като свикнеш изобщо не ти пречат за слайдовете <_< Аз имам две китари с джъмбо - на Джаксъна ми са оригиналните, а на другата на скоро ги смени съфорумника Пакмен и сложи някви супер-джъмбо май се водят, още по-високи и малко по-широки и ми са по-удобни от на джаксъна <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.