Jump to content
Българският форум за музиканти

Авторска или кавъри?


DaInsane

Recommended Posts

Каква музика, аджаба, трябва да се свири (предимно) по клубовете? Авторска или кавъри? Може би зависи от идеята на бандата, как иска да се изявява. Или пък от клуба? Лично според мен една банда е истинска такава, когато свири пред публика предимно свои авторски парчета. Вие как мислите? :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми и аз по принцип съм яко за авторските неща... въпреки, че практиката показва, че публиката се вдига доста повече на кавърите, стига да са добре направени. :think: То вярно, че си зависи и от вида и мястото на изявата, ама щом става въпрос за банда мисля, че оптималния вариянт е "репертоар" :D от авторски парчета с един, максимум два кавъра на лайф. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предпочитам една група (говоря само за рок и метъл музика, де) да свири основно авторски работи...правенето на кавър, според мен, не е лесна работа...но пък ако една песен (както е случаят с Call From The Grave на Bathory) ми е страшно любима, защо да не я ударим и на живо, а не само по репетиции...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аха, принципно секи вика "авторски" ма като отиде на клуб и му забият Джудас или Мейдън фекализира от кеф.....а си им изсвирил нещо свое и те гледат сатранно, това е най-честия случай от който за щастие има и изключения...без лицемерие...щото и аз съм виждал такива дет викат "авторски",а като им забиете Руутс сте богове..аман :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе като почнеш да пишеш музика като легендите, тогава можеш да искаш туй, онуй...

всеки от нас има тва-онова, обаче реалностите са това, което са.

Мамка му, шибани англичани, да ходат да се учат как се рита топка...

Извинения за офето, ама съм бесен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен всяка една нова група би трябвало да започне с кавъри на любимите си групи, от гледна точка не само за публиката, а предимно за това да се научат да свирят заедно с готов материал, а и да развият слуха, техниката, аранжорски и всякакви други способности, които в никакъв случай няма да са в ущърб на авторството по-нататък. Вече ако се заплеснат момчетата и за 10 години имат 5 авторски... това вече си е кръчмария.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М-дааа! Много добре казано т'ва за кръчмарията! Малко се получава, както казват "С чужда пита помен" правят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.