Jump to content
Българският форум за музиканти

Свързване на адаптери Seymor Duncan ?


HAZE

Recommended Posts

Здравейте,

 

имам тази комбинация от адаптери :

 

1x P-Rails 1x Single Coil Vintage Rails 1x P-Rails

 

58-32-17_001.jpg

 

 

 

Въпроса ми е можете ли да ми дадете схема как да свържа тези адаптери, така че да се получи резултата от това видео:

 

 

 

 

 

 

 

Идеята е да се запази Страт визията на китарата само с три пуш/пул потенциометъра и пет степенен превключвател без да се използват допълнителни превключватели .

 

От Seymor Duncan предлагат следната схема, но ако я използвам значи да остана визуално с един потенциометър по-малко, а не ми се иска :huh:

 

 

 

HSH_1v_1t_5w.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.Прегледаи тук:http://www.dimarzio.com/support/wiring-diagrams#1-5-11-3

Имаи в предвид че ако избереш схема на dimarzio цветовете на свързване са други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми ще трябва да комбинираш 1-2 налични схеми :) например тази:

 

http://www.seymourduncan.com/support/wiring-diagrams/schematics.php?schematic=2_prails_1v_1t_tspp

 

и тази:

 

http://www.seymourduncan.com/support/wiring-diagrams/schematics.php?schematic=switch_f_bp

 

като от втората вместо жицата от бридж адаптера ползваш тази от нек адаптера. Струва ми се, че с комбинацията от тези схеми ще стане работата; ще помисля, може и да нарисувам нещо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдаа... знаех си, че не ме бива в рисуването...

Както и да е, връзваш p-rails по първата схема - жичките към пуш-пуловете както са нарисувани. От пуш-пула на волюма жичката на бриджа отива към 5-степенния ключ (1-во краче), а не към 3-степенния ключ, а тази на нека към средното краче на пуш-пула на долния тон - виж втората схема за свързването на този пуш-пул; както е показано там, само че вместо към 1-во краче на 5-степенния ключ връзраш жичката на 3-то краче (за нек). Волумето и тоновете се връзват за 5-степенния ключ както е показано на 2-рата схема.

Средния адаптер се връзва стандартно към 5-степенния ключ - черно към 2-ро краче, зелено и гола жица към земя, бяла и червена заедно и изолирани настрани.

 

Май е това, сори ако съм пропуснал нещо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми те и трите са хъмбъкерчета, така че 3х500к пуш-пул; 5-степенен ключ; ще ти трябва и един кондензатор (за предпочитане полипропиленов) 47 нанофарада (толкова дават стандартно за хъмбъкери) за тон-веригата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.