Jump to content
Българският форум за музиканти

Изгорял 5-ватов усилвател, по схема на Fender 5F1


Recommended Posts

Като го пусна започва да пука и след минута спира.Сменил съм лампите,ни звук ни картина.Очаквам компетентни мнения!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Провери Кондензатора на катода на Крайната Лампа. Също така провери за някоя студена спойка или някой прекъснат кабел. Също така провери Обратната връзка, има възможност и от нея да прави проблеми(имал съм и такъв случай) и най-вече провери нещата около захранването(напрежения, кабели) някоя маса някъде да се е разпоила. Имал съм случаи и просто да има проблем със женския жак на усилвателя за китарата!

 

А най-добре го дай на човек който се знаимава с лампова техника. Ако ти се занимава аз мога да ти помогна, да го поправя, ама не знам дали ти се занимава с куриери да ми го пратиш до Бургас. Иначе мога да поправя :)

Редактирано от bghack
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината има много тих сигнал (като шепот)след като го усиля докрай.Мисля си че може да е от Power Transformer-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си с лампите шега не бива.Пределно ясно ми е че ще е най-добре да го дам на някой,който знае къде и какво да пипне.Просто имам огромно желание да го поправя сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за информацията.Усилвателя бе поправен от невежите ми ръце...С това си действие мисля че опровергавам думите по-нагоре ,,То ако ставаше само с желание...``

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тъй като една от идеите на форума е взаимопомощта между членовете му, не би било зле да споделиш как го оправи. Ще помогнеш на някой колега след време, ако се сблъска със същия проблем :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повредата не бе голяма.1 разпоена жица и ``изветрял`` кондензатор.И не мисля че владея нещо друго в тая сфера,освен да боравя с поялник.Затова поставих въпроса си тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо са две причините за една повреда? По едно и също време да са станали също е съмнително.

Къде се е намирал изветрялият кондензатор? Какво по-точно му е изветряло, че такова определение е прекалено точно.

Кой проводник е прекъсналия, за да видим дали съответства на предположението, че е причина за проблемите.

Не искам да давам насоки, за да мога да разбера истинското положение и дали наистина причините са именно споменатите.

Иначе може всичко да се каже, ако не се докаже че наистина това са причините. А тотото е доста съмнителна игра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи първо погледнах китарния вход,тъй като ми създаваше проблеми от известно време.Разпоена бе една от жиците...Пускам усилвателя-нищо.Послушах един от съветите по-горе и смених кондензатора на крайната лампа.Това е всичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излиза, че в този усилвател има само един кондензатор. Усещаш ли се какви ги твориш?

По-добре да спрем до тук, че става голяма излагация. :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.