Jump to content
Българският форум за музиканти

Къде мога да намеря Low tension струни за класическа китара


Kanara27

Recommended Posts

Преди време имаше на пазара Savarez бяла опаковка но наскоро не съм виждал.

Може и струни от друг производител и могат да се купят от България

 

Синът ми ще преминава на пълен размер китара и мисля първият комплект струни да и по-мек за да му е по-комфортно, а в последствие ще премине на нормални.

 

Моля и за препоръка за сравнително добър инструмент до 400лв.

За начало ще свири на моята - Пълдин който според мен е доста над Стаговете на пазара, но с времето позагуби от блясъка си, все пак е от зората на демокрацията.

"Пипнах" няколко нови кремони но някакси ми се струва че качеството не е еднакво за един и същ модел - на 2 от китарите грифът се беше поизкрвил- при едната стуните бръждяха около 12 прагче, а на другата бяха доста високо.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Благодаря на всички. За сега взех тези http://www.ebay.co.u...=item564a20c24b

Мисля че ще свършат работа като за начало. Днес пристигнаха и ги монтирах на китарата. Като се "разсвирят" ще споделя впечатленията си.

Редактирано от Kanara27
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери в"камертон" до музикалната академия. Те работят директно с вносителя . Не съм обаче сигурен, че с меки струни е добре. Смисъл -да , може би ще му е по-удобно, но особено при ученическите китари се получава доста неприятно пръщене, освен това, ако свири с нормални струни, по-бързо ще развие мускулатурата на ръцете. При всички случай ме съмнява да свири неща с акава трудност, че струните да са му проблем. :) И м/у другото, черните струни не са добри- по-бързо заглъхват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струните които сложих не са черни, и аз се заблудих че са черни, освен това по-меки се оказаха само басовите струни общо взето не са много по-меки от останалите. Като цяло не са тренировачни струни, извадиха много хубав звук, но 4-та за 2 седмици почна да потъмнява- и на опаковката си пише че са концертни.

Както и да е ще свири на тях дакато заминат и после ще му сложа нормални по-евтини и ще ги сменям периодично.

Но е наболял въпроса за китарата. Мисля че до 2-3 месеца ще трябва да се купува. Мисля да прескочим 7/8 китарите.

Дали да е някоя Ямаха като тази http://www.musicworld.bg/bg/c_381/i_30841/YAMAHA_GUITARS_CG122MC.html или кремона в този ценови клас. Говорих с доста хора и според тях Ямахите имат по удобен гриф, а кремоните по хубав и силен тон.

Ще съм благодарен тези които притежават въпросните инструменти да си кажат мнението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ямахите не са лоши инструменти, зависи какъв клас ще взимате

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.