Jump to content
Българският форум за музиканти

Orange Dark Terror


Yves

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Много солидно направен, всичко изглежда много качествено /оставаше и да не е за една торба пари :D/. Върви с чанта с презрамка, която също е много хубава и така опакован е изключително лесен за пренасяне, което е от основните причини да го искам.

Вътре лампите имат някакви защитни кожуси, но 2 от тях ясно се вижда, че са марка JJ, предполагам другите също. Като се има предвид, че доста ампове, включително от добри марки идват фабрично с нонейм лампи, това ми направи добро впечатление.

 

3 копчета звучат малко, но едното играещо ролята на EQ е доста функционално. Общо взето в едната крайна позиция има много среди и по-притъпени високи, в другата има малко среди и повече високи... много благ и много среднист тон до скуупнат пантерски такъв - който както го кефи. Като цяло не намерих настройка, на която да не звучи хубаво...

Има читав лууп /за който даже е сложена цяла лампа/, така че винаги може да се ръгне един графичен еквилайзер, както всъщност правят и голяма част от ползвателите на ампове с повече врътки :D

 

Гейн има страшно много....с EMG гейн на 50-60% е повече от достатъчен за метъл класически/поне моите разбирания за такъв/.

Общо взето драйвът е типично британски, ситен, леко жужащ и благо звучащ. Лично на мен повече ми харесва от този на Маршал, защото е по-тъмно и мазно звучащ. Неслучайно с Портокал свирят основно стоунър банди.

 

Клийна не мога да кажа, че ме интересува особено....за мен е ок. Но не е кристално чист и искрящ като на Вокс примерно пък и доста лесно изкривява....то е ясно и по името на модела, но все пак ако някой иска чист канал - това не е неговият усилвател :D

 

Предстои да го пробвам на репетиция, но като мощност вярвам, че има достатъчно много дори за малък или среден концерт - има един фен в ютюб - Rob Chappers /голям фен съм/, който гигва с него и то някакъв много лек рок, така че явно дори без много гейн е достатъчно силен.

 

:)

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.