Jump to content
Българският форум за музиканти

Барабани, изолиране на вибрации под тях..?


Recommended Posts

Здравейте,

 

Нов съм във форума, така че се надявам че пускам темата в правилният раздел.

 

Въпроса е следният:

Имам електронни барабани, които като шум са много тихи, но въпрозиведените от тях вибрации(най-вече тези от кардана) се чуват при комшиите под мен.

Как да намаля до минимум вибрациите, за да може комшиите под мен да не "тропат по парното".

 

Живея в панелка със под от дървен паркет на последният етаж.

 

Пробвах под барабаните да сложа 2 килима сгънати на 4-така се получи един солиден пласт от около 6-7 cm, но пак се чуват вибрациите.

 

Попитах познат ми предложи да сложа дървено пале под барабаните...

 

Моля споделете идеи подходящи за домашни условия.

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време в форума бях чел, някой беше си направил импровизирано въздушно окачване. Идеята доколкото си спомням беше 2 плоскости с достатъчна големина да съберат теб и барабаните с симетрично направени дупки (колко не знам) с диаметър малко по малък от на тенис топка. Слагаш едната плоскост топките в дупките (доколкото си спомням той беше използвал 30 топки) другата плоскост и си готов. не съм пробвал но ми звучи логично и надеждно макар че не е и особено евтино.

 

Друго което вече аз съм правил (и аз живея в панелка) е че увих около касата опаковъчни найлони (тези дет децата и аз си играем да ги пукаме) и самата каса е върху дебел килим и отдолу стиропор (беше останал от една изолация, нищо по-специално). Засега няма оплаквания, дори питах дали преча и казаха че не се чува но все пак става въпрос за мазе и не съм сигурен дали не е различно.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли искаш да си направиш подиум от пале и шперплат в стаята. Въпреки, че така има известен ефект. В нашата репетиционна барабаните са на такъв подиум. Вибрациите се предават по твърди предмети (бетонни стени), меките (гума) поглъщат вибрациите. Пробвай, с някакъв вид гумена подложка. Нещо от типа на подовите настилки във фитнес залите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм като каза гума..

Един приятел туко що ми каза меки неща-вата,гумени подложки дюшек...

Имам един стар дюшек...дали да не го сложа под тях, като върху него сложа един по твърд килим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.