Jump to content
Българският форум за музиканти

Майстор за ремонт на Dunlop Cry Baby Wah-Wah


Recommended Posts

Здравейте,

 

От известно време моят Dunlop Cry Baby Wah-Wah започна да вкарва шум, особено при ползване на drive канал.

Шумът е нисък и постоянен при не активиран wah-wah, а при активиран, се мени с честотата.

Със същите кабели и усилвател, без педала, няма шум (т.е. шумът не е от китарата, кабелите или усилвателя).

Предполагам, че трябва да се почисти потенциометъра, но може проблемът да е по-комплексен.

 

Предпочитам да го прегледа/ремонтира разбирач, естествено срещу заплащане.

Бихте ли ми препоръчали такъв човек в София?

Благодаря ви!

 

Оставям и телефон за контакт:

0886 882 994

 

Поздрави,

Жоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Аз имам същия педал и при мен го правеше този проблем....... още го прави понеже при мен проблемът е (може и при теб да е така.... не знам колко ти е ползван ефекта) износен потенциометър. Търсих тогава (от 1,5 година е така) и не намерих такъв пот или кой да ми го оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма връзка между двата проблема.

-Шумът от потенциометър се проявява главно при движението му.

-Ако става въпрос за износен слой на потенциометър - ефектът е съвсем друг - ще прекъсва и ще променя изобщо действието на ефекта.

-В предния пост става дума за друг проблем - повишен основен шум, който се модулира с движението на вероятно изправен потенциометър.

За пример може да се опита със смесителен пулт , който има параметричен тонконтрол на средните честоти. Без сигнал, се увеличава усилването до максимум и после с контрола на честотата на параметрика се чува именно модулирането, "избирането" на определена честотна област от паразитния шум.

Високият шум може да се дължи на много причини - активни и пасивни елементи, замърсяване на монтажа, самовъзбуждане и т.н.

 

Тези предположения се базират на информацията в първия пост, която може и да не е достоверна - не се знае авторът какво разбира под шум - широкоспектърен сигнал или може би единичен тон, който се променя по честота при промяна в настройката на филтъра на устройството.

 

Един съвет към gmoykin, активният в търсенето на решение трябва да е потърпевшия, а не този, кйто може да свърши работа. Доста често подобни случаи угасват, поради неправилната постановка.

Тези които могат да свършат работа обикновенно са заети с достатъчно работа, а тези, които ще "насе..т нещата са свободни и инициативни.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.muzikan...y-dunlop-gcb95/

 

 

Към питащия: Отне ми точно 3 минути да ти доставя информацията!!!

Щото съм на кеф!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.muzikan...y-dunlop-gcb95/

 

 

Към питащия: Отне ми точно 3 минути да ти доставя информацията!!!

Щото съм на кеф!

 

Благодаря ти много Tatkoogi!

И аз първо ползвах търсачката, а после post-нах, но явно или не знам как да търся, или търсачката не ми е показала този post.

Още веднъж благодаря и поздрави,

Жоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма връзка между двата проблема.

-Шумът от потенциометър се проявява главно при движението му.

-Ако става въпрос за износен слой на потенциометър - ефектът е съвсем друг - ще прекъсва и ще променя изобщо действието на ефекта.

-В предния пост става дума за друг проблем - повишен основен шум, който се модулира с движението на вероятно изправен потенциометър.

За пример може да се опита със смесителен пулт , който има параметричен тонконтрол на средните честоти. Без сигнал, се увеличава усилването до максимум и после с контрола на честотата на параметрика се чува именно модулирането, "избирането" на определена честотна област от паразитния шум.

Високият шум може да се дължи на много причини - активни и пасивни елементи, замърсяване на монтажа, самовъзбуждане и т.н.

 

Тези предположения се базират на информацията в първия пост, която може и да не е достоверна - не се знае авторът какво разбира под шум - широкоспектърен сигнал или може би единичен тон, който се променя по честота при промяна в настройката на филтъра на устройството.

 

Един съвет към gmoykin, активният в търсенето на решение трябва да е потърпевшия, а не този, кйто може да свърши работа. Доста често подобни случаи угасват, поради неправилната постановка.

Тези които могат да свършат работа обикновенно са заети с достатъчно работа, а тези, които ще "насе..т нещата са свободни и инициативни.

 

Благодаря ти Parni_Valjak!

Прав си, че трябваше по-задълбочено да изследвам проблема и да не прибързвам с публикуването му, но се надявах да е по-широко срещан и с готово решение.

Съжалявам , ако съм претрупал форума с излишно съдържание.

Поздрави,

Жоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.