Jump to content
Българският форум за музиканти

VSL vs Hollywood Strings


Дарко

Recommended Posts

Здравйте!

 

Колебая се между- Hollywood Strings and Hollywood Brass Bundle или ORCHESTRAL STRINGS +Vienna Dimension Brass на Vienna Symphonic Library

 

Струват доста пари затова гледам да събера ,колкото се може повече отзиви.

 

Ако някой е ползвал нещо от тези неща, ще се радвам да ме посъветва. :rolleyes:

 

Благодарско!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааммм,

 

Без да обявявам война ( но гледам не много хора си имат хабер точно от тия библиотеки ) на мен ми допада повече като звук Виената. Сега по същество:

1. По мое мнение Холивуда звучи типично по-американски както сме свикнали да ги слушаме по филмите, а Виената си е типичната виенска филхармония.

2. За мен Виената звучи по реалистично от Холивуда. Чуват се повече "артефактите" от лъковете и струните и тялото на цигулките например. Брас секцията звучи покъртително!!!

3. Ако ще пишеш пратитури със Сибелиус да речем взимай Виената, която върви с Виена Инструментс и когато напишеш легато в сибелиуса ( било с букви или с дъгичка ) автоматически софтуера Виена Инструментс превключва артикулациите. Това важи за всеки инструмент и всяка артикулация: кон леньо, стакато, понтичело и т.н. Това спестява толкова много време и не секва никакво вдъхновение!

4. Минус при Виената е че няма вибрато, но гледах клипчета как се прави, ама сега не мога да го намеря :) (Не че при Холивуда има, но по спомени има някаква артикулация Еспресиво, която наподобява...

5. При легато щрих Виената е монофонична демек не трябва да има дивизи. Като е включен този щрих при първи цигулки и кларинет да не ти описвам за какво извайване на мелодията става дума!!!

6 В момента при поръчка на Виена получаваш Екстендет лайбрари ФРИЙ!!! Поне така пише...а това са ти още куп нужни щрихи!

Поръчвай смело и давай отзиви!

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ORCHESTRAL STRINGS +Vienna Dimension по прнцип

Но е добре да упоменеш за какъв вид музика или композиции ще се ползва въпросното VST

За да получиш максимално точния и верен отговор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си неща на Виената и от както я инсталирах почти не съм спал.Много зарибява! А най - хубавото е че самите плеари ( безплатният и прото) са невероятни и позволяват много къстъмизации!

 

Мерси за мненията :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.