Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha NP11 или синт? - мнения


mufasata

Recommended Posts

Здравейте, търся си нов клавир, но се чудя много между синтезатор, ел. пиано или прости миди кийборд.

Синтезаторите - по-голямата им функция е да си пуснеш стилчетата и да си правиш жива музика, като по-ниските класове и на почти нито един от тях не намерих красиво, чисто, реалистично пиано (единствено Yamaha prs-423 ми хареса пианото).

Ел. пианата повече от 10 войсес нямат, но пък имат са много добри и звучат страхотно и са си пианистична клавиатура (Yamaha NP11)

Midi keyboard-a клавиатура без душа... имам комп свързан ми е ама не всеки път ми се зареждат плъгинииии, асио драйвериии забавяне с някви микро секунди, които ме дразнят... и не винаги има перфектните звуци... оххх...

 

Дайте ми съвет какво да правя...

Търсих си Ямаха prs-313 пианото доста ми допадна ама никой не продава сега 2-ра ръка, на добра цена.

Моя синтезатор, Casio 496 няма чувствителност на клавишите и инструментите са... ш*т, но в интерес на истината освен гранд пиано със стрингс или ел пиано със друго не ползвам на него...

 

Харесах си и Yamaha 423 заради 700-те му инструмента...

 

Моля, помогнете искам да си взема нещо до 300/400лв, ( но да има добри пиано звуци и усб или миди изход)

 

Благодаря ви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях да чуя тази нова Ямаха НП11 и установих, че е толкова зле звукааа, че детско касио свири по-добре, особено ако намалиш звука и натискаш леко клавишите, тогава се получава един звък от сега мега драйв играта (електронно) ужас... А клавишете са по-пластмасови и дрънчащи и бебешка играчка... може би е така заради цената му от 380лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.