Jump to content
Българският форум за музиканти

имам един въпрос


evans

Recommended Posts

значи искам да си купувам акустично пиано,обаче след дълъг терор с барабаните(но вече разрешен проблем),ме е страх как ще приемат новата ми придобивка.Искам да питам ,как вие пианистите се справяте с комшиите,чува ли се силно и пречи ли това на комшиите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом съседите вече са се примирили с барабаните, няма начин да не се примирят и с пианото. Малко или много това е мелодичен инструмент. Само че те съветвам да не бързаш с избора ми да чуеш десетина пиана и тогава да взимаш. Малко или много ако сложиш едно одеало отзад на пианото няма да имаш никакъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

значи комшиите не се примириха,аз се примирих,и се наложи да се изнеса в една къща(но така по добре),обаче пианото немога да го замъкна там ,защото ползвам само една стая и няма място ,и затова се налага да го сложа в нас.Иначе аз съм намерил човек който разбира много от пиана,въпросът е комшиите

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пианото не вдига такъв шум че да те гонят с полиция. Стига да не свириш от 2-4 и след 10 вечерта можеш да вееш средни пръсти колкото си искаш. Дори няма да се налага да го заглушаваш - всичко е в реда на нещата. Ако вече мн прекаляваш(свириш по повече от 7 часа на ден)... пожали ги малко. Просни едно одеало отзад на пианото и да млъкват - вече хептем нищо няма да имат право да ти кажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

абе според мен най-доброто си е клавинолката,слагам слушалките и мога да свиря цяла нощ без да преча ,ама 2500лв :headbang::headbang::beer: хич немога да ги събера

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимаш си стейдж пиано ако ще даваш много кинти. Иначе акустично пиано си е за вкъщи и аз лично ти препоръчвам да си вземеш акустично. Шума ти е най малкия проблем. Проблема най много да дойде от това че ще ти стане прекалено трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Едва ли ще имаш проблем, пианото винаги са го приемали добре съседите - в 3 кооперации една забележка не е имало. :headbang:

Редактирано от eXile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли ще имаш проблем, пианото винаги са го приемали добре съседите - в 3 кооперации една забележка не е имало. :rolleyes:

Ок, ама това е ако можеш да свириш... :P Аз примерно, къвто съм некадърен, ако си взема акустично пиано, ще ме изселят вече (след китарата, баса и the general sonic assault...) :D

 

А иначе пианото си е шумно, но над брат ми (3 етажа) има една девойка, която свири много яко (скоро не съм я чувал, може да се е изнесла), и си беше удоволствие да я слуша човек, така че може и да нямат толкова против. Пък и в крайна сметка няма да си нито първият, нито последният човек с пиано вкъщи, както каза NoSoul.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблемът със съседите е решен от само себе си - имам си дигитално пиано :) И си свиря колкото силно ми е кеф! Но огромното предимство е, че без проблем можеш да си свириш и през нощта и тн...

Така, че...дигиталното пиано е чудно решение! Има Касиота за по 1000-1200 лв. които са с много прилични/реалистични клавиатури и звуци...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблем със съседите - не,но наистина е по-добре дигитално пиано,щото можеш да си свириш по което време на денонощието си поискаш:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.