Jump to content
Българският форум за музиканти

Джънката 200 вата пасивна колона


Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам една 200 вата пасивна, триленова колона(3 говорителя, най-големият мисля че е 15"), която работеше преди да се случи необяснимото .. Беше си вързана като хората към стъпало V'andal а към него нещата се подаваха от стар руски миксер. Отидох един ден след като незнайно кой беше свирил и от колоната нямаше звук. Тъй като имам две такива вързах втората и тя си работеше(както и до ден днешен работи, но сега е през друга техника). Не бях ползвал втората защото нямах кабел за нея. Пробвах неработещата колона още няколко пъти от тогава. Понякога припръщяваше леко, но вече и това не прави. Не съм я тормозил повече от 2-3 да пробвам след като спря да работи. Свалих да я прегледам от вътре как е и само жаковете хлопат, всичко друго е вързано и няма следи от изгаряне на каблечета.

До колкото знам колоните не са фабрични, но ги е правил човек който разбира. Идеята е, че аз ги ползвам докато не си купя мой, но иксам да я поправя за да мога да ги ползавам и двете докато се сдобия с лични.

Та въпросът ми е: Някои има ли идея какъв може да е проблемът и/или към кой мога да се обърна за диагностика и ремонт?

Колоната е с габарити около 1м височина, 60см дълбочина и пак 60см ширина, тоест масивна си е. Намирам се в югозападна София. Имам възможност да я пренасям, но ми се иска да избегна това приключение, въпреки че най-вероятно ще се наложи.

 

Благодаря!

Редактирано от MadLemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

*ДжънкНата(e.g. junk - боклук, в българският модернистичен жаргон, думата се използва за повреда, нараняване и т.н)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.