Jump to content
Българският форум за музиканти

Един крив гриф


Recommended Posts

здравейте. не знам как да започна, но..

свиря на китара от няколко месеца, беше ми подарена от един приятел. Доста е стара ,кремона, и мисля че е класическа, но макаричките горе са метални и за това ползвам метални струни. Тъй като напреднах с този инструмент, вече ми се налага да правя барета към 6,7+ прагче и изобщо да свиря натам, но забелязах, че грифа ми е много крив. Просто след 5то прагче струните стават много високи и много трудни за натискане. Доколкото разбрах, грифа се е чупил веднъж и е бил лепен. Надявах се, ако може по някакъв начин да се поправи (изправи), до сега четох из темите за разни лютиери, дали ще е възможно как мислите.. и ориентировачно каква ли ще е цената.. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си чел темите за лютиерите, мисля, че логично е да се обърнеш към такъв да погледне инструмента!

 

:icon_shithappens:

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Герги е дал най точният съвет.

Но се опасявям,че ремонта може да ти струва колкото да си купиш нова китара,тази китара е стара и седяла с натегнати струни и за това се изкривил грифа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите Кремони,до колкото съм запознат,нямат тръс-роуд,така че никаква манипулация по изправянето на грифа не е възможна.Може да се оправи единствено като се махнат прагчетата,горната част на грифа да се изравни и отново да се направи рефрет...Колегите вече казаха че е безсмислено,защото за парите които ще дадеш за тази манипулация,(150-200лв),ще можеш да си купиш не лоша нова, и още по-добра стара. :cheers2:

Редактирано от the pick
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за изкривяването на грифа си си виновен единствено самия ти, така става когато сложиш метални струни на класическа китара, това какви са ключетата не е фактор за това какви трябва да са струните.

Слагаш метални - имаш голям опън, грифа се измята, всеизвестен факт, но и доста честа практика при начинаещите

 

Колегите горе изчерпаха темата относно ремонт, манипулация без рефрет и стържене е невъзможна, за тези пари които ще дадеш, можеш да си купиш 10 кремони, който да чупиш системно

 

Поздрави Иван

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.