Jump to content
Българският форум за музиканти

Свистене


borilcheto

Recommended Posts

Как да постигна това свистене, което прави Глен на солото на 2:15

?

 

И още нещо, какво означава FX Loop? Имам два входа на усилвателя Return и Send. Каква е разликата? За какво се използват?

 

Мерси за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нямам FX Loop, но инстинктът ми говори Send>Камионче/Процесор>Return(в FX Loop-a май се слагат дилеи и ривърби, а Китара>Драйв>Aмп за бууст).

А туй свистене се прави или с палеца или както аз ги правех в началото: Перцето между средния и палеца и едновременно с това показалеца по струната.

В Youtube има достатъчно упътвания как да го направиш.

Поздрави!

Редактирано от Lord Shredulous
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=zFSgY8Be6Bw

Ето урок,който ще ти е полезен относно първият въпрос.В FX Loop-а се включват ефекти към усилвателя.Ако искаш да включиш даден ефект,то връзката ти трябва да е:Send-Input(на ефекта) и от Output(на ефекта) в Return на усилвателя.

 

Успех :thumbs_up:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

...И още нещо, какво означава FX Loop? EFFECT LOOP - http://en.wikipedia....ki/Effects_loop

Имам два входа на усилвателя Return и Send. RETURN е вход, (ВРЪЩАНЕ) а SEND е изход (ИЗПРАЩАНЕ) .

Каква е разликата? Разлика от кое? Ако е за FX Loop, разлика няма!

За какво се използват? За свързване на ефекти, процесори, икуалайзери, ревербератори и всичко, което има вход , изход и съответства по ниво на сигнала в FX Loop.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.