Jump to content
Българският форум за музиканти

Хм...


Corner 6

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте.

Реших да си взема нова китара след като най-накрая събрах достатъчно средства и съответно стигнах до ето тая дилема.

Свиря различни стилове като най-вече слийз,пост-хардкор и алтърнатив,но в голяма степен свиря през клийн канал и много държа китарата да има хубав чист звук.

Харесах си двечки главни опции:

BC Rich Eagle Masterpiece - с 2 BDSM адаптера.Свирил съм на Warlock Revenge,той е със същото оборудване и останах с добро впечатление,днес ще ходя го чуя пак този Лок,а през уикенда и Eagle-а.

Epiphone SG G400 - от Визиартс.Там проблемът ми е,че не мога да пробвам самата китара и не знам как ще звучи и не съм пробвал такава китара никога.Също така мисля,че е доста свестен сайт и не създават главоболия(ако греша,свободно ме поправяйте).Та въпросът ми е къде мога да пробвам такова SG и каво мислите по въпроса?Аз съм от Добрич и спокойно мога да си отида до Варна,така че ако някой магазин ако има такива(проверих няколко онлайн,но просто не работят с марката).

Благодаря предварително :]

Редактирано от Corner 6
бъди по-описателен в заглавията си знапред, "Хм.." не казва нищо :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е неудобството на онлайн магазините,че не може предварителна проба,но пък дават възможност да върнеш покупката в определен срок.Но както много съфорумци казват, на действителната проба е най добре да се довериш,в магазина имаш възможност да пробваш на живо качествата на инструментите,докато решиш да го купиш,това все пак си е предимство.Всеки отделна китара си има свое звучене,"свой глас". :virtuoz::music336::punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишеш, че искаш китарата да има хубав чист звук, но не очаквай чудеса от точно тези 2 китари... Все пак ми се струва че Epiphone е една стъпка по-напред ;) Задължетелно трябва да се пробва на място защото качеството на изработка е под всякаква критика, китара с китара не си приличат... Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишеш, че искаш китарата да има хубав чист звук, но не очаквай чудеса от точно тези 2 китари...

Не си правя илюзии - все пак не е особено висок клас.

Пробвах един Warlock Revenge,който е със същото оборудване като Eagle-а днес.На овърдрайв звучеше доста свястно,но чисто имаше от какво да се оплаче човек.

А пък това SG така и не знам къде ще мога да го пробвам,а не съм сигурен дали искам да поръчвам директно без тест.

Скоро ще се събирам с един приятел/роднина(Боян - The Box/Kuln) и ще се допитам до него,да сподели малко опит,а пък дотогава се надявам на вашата помощ и мнение,съфорумници :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.