Jump to content
Българският форум за музиканти

от E на D - бързо и лесно


Redefine

Recommended Posts

някой виждал ли е тука в bg такива ключове за 6-та струна с ръчка за бързо пренастройване от E на D и обратно? аз лично съм виждал само за бас на фендера на един приятел, но той е купуван много отдавна и незнам дали е от bg (fender jaz bass - мноо як).

ето как изглеждат: http://www.stewmac.com/shop/Tuners/Guitar,...ender_Keys.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път чувам и виждам но ми се струва адски интересно нещо. Ама аз примерно съм със Флойд и после ще тряя и Флойда да си нагласям :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля 4е такова нещо за китара няма в БГто.

за бас е Хипшот Д-тунер(на баса на Били Шиън),слага се на клю4а и напред!..друго за китара знам да има - само от моста,т.е. на настройката за висо4ина има едно "клю4е",което се "цъква" и директно сваля китарата(Ибанез от сериите АХ,ГАХ)..ина4е тук такова нещо надали внасят..

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..друго за китара знам да има - само от моста...

 

Richie Kotzen sig Tele-то има д-тунер на ключа. Иначе в БГ и аз не съм виждал да продават. Единствено си играх на едно пиви EVH в Динакорд преди няколко години, което имаше на тремолото и беше доста забавно :)

Редактирано от JEMer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе настъпваш pitch shifter-a и си готов 

ми да..е те тва е.и аз правя така - кеф ти ре,до,си..с whammy bar-а съм си правил китарка във Фа#-като Meshuggah :guitar: :guitar: :guitar: (те нали имат 8-струнни китари,и така)..но не зву4и толкова достоверно колкото истинската жица..няма дълбо4ина като 4е ли.и тва е при вси4ки видове дауншифтове..или аз не мога да правя ефекти.. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

e da ama pi4a ti transponira vsi4ki strunu, a cakata e da si nastoi6 samo 6-tq na D!

 

То лошо няма в това,признавам - дале4 по-лесно е.Но според мен това спесява свикването на един леко,но достатъ4но изменен строй.знам ли..аз на китарката съм с флойд, пробвал съм дроп Д,голем к*р е..нямам друг избор освена с ефекта..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще е яко, ако имаш само една китара и си на концерт. На мен много работа би ми свършило. А пък и сигурно могат да се прават разни пинизи :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
някой виждал ли е тука в bg такива ключове за 6-та струна с ръчка за бързо пренастройване от E на D и обратно? аз лично съм виждал само за бас на фендера на един приятел, но той е купуван много отдавна и незнам дали е от bg (fender jaz bass - мноо як).

ето как изглеждат: http://www.stewmac.com/shop/Tuners/Guitar,...ender_Keys.html

Stewart McDonald шипват за бугарско, аз от време на време си поръчвам по някой чарколяк като затрябва. А на моя волф имам д-тюнер и е много кул, но практически не го използвам ... Имаше един сайт, който продаваше само тази джаджа както си е лицензирана от Ван Хейлън. Ако си много на зор може да поръчаме от PV един резервна д-тюна уж е за моята китара, а ти да си я ползваш. Единствено се изисква да имаш двойно заключващо тремоло тип флойд (може и лицензно някакво).

 

Има и системи разни, които детюнват всите струни както си ги настроил да бъде, но обикновено изискват монтаж при магарето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.