Jump to content
Българският форум за музиканти

помощ за избор на първа китара


Recommended Posts

Ако искаш нова китара потърси посочените модели в musicworld.bg а ако търсиш втора ръка нещо гледай дане се влияеш от думите на хората "това е китарата за теб" oсобено ако тези хора искат да ти я продадът, приемай съвети само от хора които не могат да извлекат никаква печалба от теб тоест просто те съветват, в тях е истината :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Бих ти препоръчал да разгледаш за някой Telecaster by Squier и маломощен лампов амп. Според мен това много добре ще ти пасне на вкуса за Ред Хот. Става дума за звук тип:

 

Китарата и ампа от видеото са малко повечко парички, заедно са над 1200 лв нови в магазина, но това е по-скъпата серия на скуайър китари, както и ампът е малко повече от това, което си мисля, че ти трябва. По-евтин Телекастър (350 лв) и може би някакво лампово усилвателче от форума (наскоро се продаде едно прекрасно комбо на Blackheart за 270 лв).

 

Не казваш цена, и малко хвърлям боб в момента. Но ако можеш да отделиш 700-800 лв за двете неща, мисля, че ще останеш доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Вземи си Fender Mustang 1. Всичко може да се свири на тоя усилвател ! Всякакви ефекти ... Не ти казвам да си вземеш от изписаните от мен по-горе китари.Това са подходящи модели, но трябва да отидеш в магазина да пробваш някои китари, да видиш коя ти е най удобна, да питаш за дървото и взимаш ... дървото е важно !

Редактирано от Johnyy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря Ви момчета! :( Чувствам се кофти, защото знам, че е хубаво да се пробва и да усетя инструмента който ми е по-удобен, но как да пробвам, като не мога да свиря, нямам никакви познания... ): Днес намерих два варианта за учители, единият е от училището по искуства в града, а другият е този който срещнах в магазина.Той каза че преподава уроци (15лв за час, не знам как вървят, но ще ми трябват мноооогооо часове а това си е доста $).Та можеби ще е най-добре първо да уредя въпроса с преподавателя и след това с помощта на Вас и на него да избера това което би било най-добро за мен.

 

А по въпроса за Комбо или Вокс е по-добрият вариант и основните им разлики, може ли ми хвърлите светлина по въпроса?

Редактирано от viktor.velikov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вокс са марка главно за китарни усилватели.Добри са, но продължавам да ти препоръчвам Мустанга ... А това, че не можеш да свириш не е важно .. ако имаш възможност пипни китарата, пипни грифа, трябва да са ти удобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, след като цяла вечер обръщам youtube се съгласих за мустанга, хубаво свучи пък и го хвалят.А китарата....предложението от Icarus мн ми харесва как звучи :) но e повече пара. А пък онези в началото от Johnyy дето са със звездичките не мога да ги намеря в www.musicworld.bg (за да им видя цените) аз ли нещо не търся както трябва (ползвам търсачката в сайта).Още веднъг Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пиши ги в Google и YouTube да чуеш и разлгедаш.Аз лично също съм новак, но винаги съм готов да помагам с изключително малкия си опит.Притежавам един Мустанг и това е перфектното стартово кубе :).Хвърли едно око и на китарите на този сайт - http://mmg-music.com/content/%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8 .. може да си намериш нещо :). Категорично обаче не си взимай китари от марка STAGG !!!!

Редактирано от Johnyy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/100573-idhiaeaaai-aae-eeoadha-jackson-js1-e-oneeaaoaaeaa-fender-mustang-i/

Ето това си харесах (не знам колко е читаво и при 2-рата употреба кое да гледам, но щом са в гаранция предполагам че са запазени), довечера ще се видя с приятели които свиярт за за помощ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

http://www.vbox7.com/play:1ba4f705?r=google

 

Може ли някой да каже това момче с каква китара свири? Днес ще ходя до друг магазин за музикални инструменти и искам да си набележа китари, за които да питам и опитам може би.

 

И ако на някой му е позната китарата няма да са ми излишни едно две мнения за нея :)

Редактирано от viktor.velikov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Теле-моделите с какво се различават от обикновенните? Подходящи ли са за мен?

 

Телето по принцип вади по-остър, тенекиен (в добър смисъл) звук от Страт-моделите. На мен лично клийн звукът ми е "симпатичен".Справя се добре и с овърдрайв:thumbs_up: Но пък Телето е лауреат за най-грозна китара ако поразровиш в темите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.