Jump to content
Българският форум за музиканти

Jackson JS32T Kelly


Dankata0071

Recommended Posts

Ок сравняваме Джаксъна и Кортовете

Дърво : Джаксън:Кедър Корт 1 и Корт 2: Махагон + Явор Корт печели

Гриф : Джаксън: Явор с палисандров ф-борд,24 прагчета Корт 1:Махагон с палисандров ф-борд,22 прагчета Джаксън печели с/у Корт 1 Корт 2 има 24 прагчета: равенство

Мензура: Джаксън: 25.5'' (позволява по-"стабилно" свирене при по-ниски строеве Корт 1: 24.75'' Джаксън печели с/у Корт 1 Корт 2 :25.5'': равенство

Нът:Джаксън:графит , Кортовете:графит равенство

Сглобяване: Джаксън: Грифа е закрепен с болтове , Кортовете са с залепен гриф(по-удобно при солиране,поне на мен) Кортовете печелят

Визия: Джаксън печели

Адаптери: Корт 2 печели заради пасивните ЕМГ(на които си почитател)

 

Ще взема да ги пробвам и 2та модела. (jacksona и корт 2) на мен корта не ми харесва много като визия :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък драма ми е, че Джаксън имат много малко модели от по-високите класове (дето не са JS), които да са с фиксиран бридж. Даже мисля, че няма такова Кели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък драма ми е, че Джаксън имат много малко модели от по-високите класове (дето не са JS), които да са с фиксиран бридж. Даже мисля, че няма такова Кели.

 

Наистина няма , единствените с фиксиран бридж от японските са RR5.От американските са SL1T и KV2T.Всичко останало е през Jackson Custom Shop :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако тремолото ти е проблема не го мисли взимай кели от висок клас и фиксирай тремолото. В живота си не бях свирил на китара с тремоло, но ми изпадна на добра цена моето кели и за това го взех. Ето ти няколко предимства и недостатъка на едно кели. Предимства: много бърз и удобен гриф, с къса мензура идеален за свирене в D и на ужасно бързи сола. Зла визия подходяща за концерти. Със seymour duncan sh6 на бридж позиция звучи убийствено. Недостатъци: Главата на грифа клюма надолу (този проблем го няма само на най-скъпите серии). Ръбатата форма не позволява китарата да бъде поставена по никакъв друг начин освен легнала, ръбовете често пострадват от разни неволни удари. Поради спецификите си китарата няма нито тона нито състейна на китарите тип Лес Пол, но всеки си избира китарата според това каква музика ще свири с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако тремолото ти е проблема не го мисли взимай кели от висок клас и фиксирай тремолото. В живота си не бях свирил на китара с тремоло, но ми изпадна на добра цена моето кели и за това го взех. Ето ти няколко предимства и недостатъка на едно кели. Предимства: много бърз и удобен гриф, с къса мензура идеален за свирене в D и на ужасно бързи сола. Зла визия подходяща за концерти. Със seymour duncan sh6 на бридж позиция звучи убийствено. Недостатъци: Главата на грифа клюма надолу (този проблем го няма само на най-скъпите серии). Ръбатата форма не позволява китарата да бъде поставена по никакъв друг начин освен легнала, ръбовете често пострадват от разни неволни удари. Поради спецификите си китарата няма нито тона нито състейна на китарите тип Лес Пол, но всеки си избира китарата според това каква музика ще свири с нея.

 

с 5ца или с 3ка си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така и така попаднах на темата искам да попитам: Aз ще си вземам стреличка (Jackson JS32T King V) и в ХХХХ е 550 лв. с калъф. Калъфа отделно може да се закупи за 110 лв. (много за калъф). Питането ми е може ли да се закупи китарата без калъф? Би трябвало да може, но не съм сигурен .. За мен 110 лв. са си много за калъф, мога да платя малко повече и да си взема куфар ... Не е ли така ? <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така и така попаднах на темата искам да попитам: Aз ще си вземам стреличка (Jackson JS32T King V) и в ХХХХ е 550 лв. с калъф. Калъфа отделно може да се закупи за 110 лв. (много за калъф). Питането ми е може ли да се закупи китарата без калъф? Би трябвало да може, но не съм сигурен .. За мен 110 лв. са си много за калъф, мога да платя малко повече и да си взема куфар ... Не е ли така ? <_<

 

Не може без калъф.. Аз се отказах от джаксана защото те клонят към нисък клас... А корт KX1Q си е средно-висок клас. И даваш 560 лв изцяло за китарата без калъфи и глупости :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Lord Shredulous - мисля, че е 3-ка

 

 

 

^

Dankata0071 - не съм съгласен, в "продавам" днес гледах един много хубав бял Лес Пол Епифон за 600 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.