Jump to content
Българският форум за музиканти

проблем с лампово кубе


Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам проблем с въпроното кубе. Когато превключвам между гейн 1 и гейн 2 ( без значение дали е от футсуича или от копчето),

на драйв канала се чува пукане, което се увеличава с мастър волюма. С други думи ако увелича доволно клубето, пукането направо "изгърмява"

Някой със същото кубе има ли този проблем?

Знаете ли някой "майстор" в София, където мога да го занеса ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и схема http://www.echostar.pl/~zelman/RG50TCSchemat.pdf

 

Другото странно което ми направи впечатление, че гейн 1 на футсуича отговаря на гейн 2 на ( червен диод ).

Размених V1 и V3 от предусилвателните лампи, но никаква разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека изясним нещо:

Проблемът с пукането се проявява само при превключване Gain1/Gain2 , когато усилвателя е на канал Overdrive,

Но не се проявява при канал Normal, дори когато се превключва G1/G2 (което няма смисъл на практика, но е важно за логиката на проблема) ?

Проблема не е в лампите, така, че не го търси там.

Усилвателя пипан ли е? Имам предвид дали някой "майстор" не се е учил на него ;)?

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На чистия канал Gain1 и Gain2 не играят, само остава положението в което си превключил.

Между чист и драйв също има леко пукане, което може да се пренебрегне докато между двата гейна си е сериозно.

На драйв канала се чува пукане при превключване когато няма сигнал от китарата .

Колкото е по-силен сигнала от китарата толкова пукането е по-слабо дори изчезва,

но немога при всяга смяна на гейновете да скачам със всичка сила на струните, че дя няма пукане :Д

Разкостих го за да огледам за нещо нагоряло по платката, но всичко изглежда фабрично. Няма следи от "дизайнери с инженерна нагласа"

Взех го на старо и съм 3-ти собственик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се провери за постоянни напрежения/ликажи около превключването G1/G2. Разминаването на индикацията и реалното състояние сигурно е резултат от "компетентна намеса". Там също може да се крие причината за пукането.

Ако нямаш опит, намери специалист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако можете да ми препоръчате "специалист" ....

Редактирано от ljbomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този, който ти отговори два пъти, как ти се струва?

На мен ми изглежда компетентен :)

Много хора от форума(включително и аз) са ползвали услугите му, досега негативно мнение за него не съм виждал, дори наскоро имаше специална тема, където всички го засипаха с благодарности. Може случайно той да е твоят човек :)

 

\/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да те успокоя че на всички рандали от този модел червения диод на футсуича свети наобрато от предполагаемото. G1 светят и двада диода а при G2 само първият.

Друго което е нормално за лампите, и което не разбрах от проблема е че имаш пукане всеки път или само когато го пуснеш еднократно и после изчезва, защото когато се пуснат за пръв път лампите и преди на пуснеш СтенБая, превключи м/у каналите клийн и гейн и ако има остатъчни токове които да удрят в говорителя да ги ликвидираш. При мен го има точно това удряне всеки път при пускане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

При пуснат амп. само от пауър копчето не съм пробвал да превключвам.

При пуснати и двете копчета , пауър + стендбай, при първото превключване от клийн към драйв изпуква силно ,

след това между клийн и драйв нямам пукане.

А между гейн 1 и гейн 2 на драйв канала всеки път имам пукане при превключване.

И това пукане е по малко ако имам по-силен сигнал от китарата, и обратно колкото по-слаб е сигнала от китарата , толкова е по-голямо пукането между G1 и G2 при превключване.

Надявам се съм обяснил точно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.