Jump to content
Българският форум за музиканти

Записване на вокали в домашни условия


SPQR

Recommended Posts

Здравейте!

 

Нов съм в тези среди, но искам да се задържа дълго в тях.Както ще разберете от въпроса ми тепърва "прохождам" и знам колко е отегчително за напредналите, когато се появи някой като мен и задава въпроси от типа: Буквата А преди буквата Б ли е в азбуката?

Става въпрос за следното.Записване на вокали в домашни условия.Хардуерът знам колко е важен, но за софтуера не съм сигурен кое как е. Какъв софтуер е хубаво да се изпозлва?(Adobe Audition?) Плугините как се ползват и кога - след записа на вокала или се пускат докато тече самото записване?Примерно проблем е, че вокалите са с различна сила на звука.Как се изравняват, при мастеринга по-късно или?

 

Благодаря на всеки един от вас, който намери време да ми разясни отгоре-отгоре

 

PS. Предпоалгам, че обърках раздела, трябваше в Софтуер--->Adobe Audition, моля Администратора да ми премести мнението

Редактирано от SPQR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да ползваш всеки софтуер, който записва аудио. Обикновено програмата има и миксер, с който си "изравняваш" нивата (каквото и да означава това).

Плъгините можеш да си ги ползваш и по време на запис, ако вокалиста иска ривърб или след записите по време на микса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да ползваш всеки софтуер, който записва аудио. Обикновено програмата има и миксер, с който си "изравняваш" нивата (каквото и да означава това).

Плъгините можеш да си ги ползваш и по време на запис, ако вокалиста иска ривърб или след записите по време на микса.

 

:) Благодаря!

Под "изравняване" имам предвид силата на гласа.из целия запис е изключително неравномерна силата - на места силно, на други слабо.При записващите програми на CD има опция да се изравни силата на звука навсякъде в песента, такова нещо ми трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи потърси книги из нета (особено ако знаеш английски). Ако не знаеш, ще е мъка, но не и невъзможно.

Изравняването в ония програми е нормализиране, а иначе в другите се ползва компресор. Скоро някой публикува тема, обясняваща елементарно как работят.

Ползвай търсачката - има интересни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.