Jump to content
Българският форум за музиканти

kaloian

Members
  • Мнения

    53
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

Мнения публикувано от kaloian

  1. Защо пък да няма надежда ;) .Сигурен съм че ще изкараш нещо от барабаните :D ,но пък ако искаш да се занимаваш за напред сериозно, трябва да спреш въздушните упражнения :P и да потърсиш подходящ учител, но пък ако нямаш тази възможност поне сложи на стола някаква твърда уснова и в/у нея гума за да ти отскача палчицата ;)

    успех :P

  2. Абе не е и точно така :rolleyes:  Вярно е, че EQ може да се използва и като FX, но e хубаво преди човек да поне да експериментира да се запознае с базовите начини на употреба на EQ, както и с честотните характеристики на отделните инструменти( Sunchu беше постнал тук някъде много хубава таблица)

     

    модерирано от Snowwhite - моля - пишете на кирилица!!! правила!

    във това няма спор то и точно това ме кара да не позволявам при запис на микрофона да улавя честоти ненужни от това което записваш

  3. Aз също ползвам параметричен еквалайзер но в съвсем леки граници, защото имам навика, в зависимост от това какво ще записвам и с какъв микрофон, да си помогна още при запис. Примерно ако записвам глас - записа осъществявам с 70-80 херца лоу кът :rolleyes: . И също така при изразени високи честоти помага и деесера.Но както каза колегата по-горе - правила няма :cheers:

  4. какъв е най-честия метод, който използвате?

    в малката ми практика съм се убедил че най-ми допада метода на boost - ването: връткаш екюлайзера на мах и започваш плавно да сменяш честотата докато намериш точката на най-гаден и премодулиран сигнал, след тва смъкваш екюлайзера точно на тая честота и става. същия метод използвам и при правене на бленди на китарния ми процесор, който също е с параметричен екюлайзер.

     

    Вие каква техника използвате

    този метод е много удобен при вече записан продукт, но за яквалайзване в движение( live ) ..... :cheers:

  5. за концертна дейност е излючително гъвкак защото спестяваш много от периферията а също така имаш възможност да запаметяваш над 100 сцени кажи речи всяка песен може да звучи с различен саунд и то само с едно натискане на копчето . Междо другото Кире няма да съжаляваш. Нашият се скапа защото се ползва денонощтно и неправилно . Примерно за да преместиш групирани фейдъри не ги влачиш всички заедно а преместваш смо един - другите си знаят пътя :cheers: . Много поздрави на Оги :cheers:

  6. както казах работя с този миксер повече от година и сам наистина много доволен ,но......едно голямо НО, поради факта че напоследък започна да се скапват някой опции. Някой ще кажат еми много ясно :D нали е бирингер :cheers: .Става въпрос за опцията всеки от 32 канала да се движи в група или по два заедно -стерео - поради наличието на електромотори на всеки фейдър. Сигурно се сещате - преместваш единия фейдър но заедно с него се движат още n на брой, но на последък от денонощтната експлоатация когато имам настроени примерно 3и4 канал да се движат в група , единият фейдър започва да се движи нагоре надолу и въобще не се съобразява със зададеното ниво на неговия приятел фейдър номер 3 :think: :cheers: .

  7. Въпроса ми към вас форумци е дали някой от вас е ползвал този миксер и ако "ДА' какви са ви впечътленията,ако ли пък "НЕ' въобще за цифровите пултове.

    Аз работя с него от 1 година и бих казал че задоволява изисванията, за които се ползва то това е и определящо за подбора на миксер, но все пак дайте мнение :P

  8. Т'ва пък за dolby ниво за сефте го чувам ... Дали не му викат така само във вашето радио?!?!За първи път чувам за dynamic processor,който отива до 999.....'Айде бе!!!!!Аз до колкото зная и 20 e много! А радиото,в което работиш тоя limiter според всяко парче ли го наглася!?!?!?!?!?!?!?Или според всеки spot?!И т'ва softknee hardknee...Говориш за mixing stage,така ли?!

     

     

    модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

    за това че на прагът се казва още долби ниво ме светна главен асистент Плешкова, преподавател по звукозаписни устройства в ТУ., а в нашето радио повечето не знаят какво е това компресор.А след като чуваш за прув пут че има съотношение "ratio"=999=безкрайност, толова и си работил с динамични процесори.Лимитъра е нагласен на едно ниво и не се наглася на друго освен ако не дадат указания за промяна на девиацията. А за хард о софт кнее просто споделям прочетеното от мене за темата в различни приложения относно тези параметри на компресора.

    Ако имаш още вапроси ... даваи :godbless:

    "Шшшт сакън не се карайте, бийте се" хехехе ';)

    Е споко де ;) бтв, Калояне , "_____" ги поразбирва нещата доста, пък и сега от написан текст трудно можеш да съдиш за интонация, намерения и т.н. :P

    Асистентката била и главна е добре да разделя име на компания от threshold, което си е баш праг (при това променлива величина). Сигурен съм, че е добър преподавател, вероятно ;) Ама се получават и заблуди чат-пат.

    Верно, че хората (Долби) са направили една купчина алгоритми за кодиране на сигнали ама чак пък да са и нарицателно за простия контрол threshold, който го има по-сички динамични процесори (компресори/експандери/гейтове и подобни) по света....

    ;)

    Айде със здраве... :P

    ;)

    Може би въпроса се свежда до това че долби въвеждат шумоподтискащите системи ДОЛБИ А,B,C които компресорират сигнала по определен начин при звукозапис.

  9. да си кажа честно и намен ми прозвуча странно че на прагът се казва долби ниво но това не е толкова важно след като е ясно за какво става въпрос, а колкото до колегата - изобщо не сам искал да прозвуча заядливо :godbless:

    ако има нещо ще се извинявам :P

  10. Т'ва пък за dolby ниво за сефте го чувам ... Дали не му викат така само във вашето радио?!?!За първи път чувам за dynamic processor,който отива до 999.....'Айде бе!!!!!Аз до колкото зная и 20 e много! А радиото,в което работиш тоя limiter според всяко парче ли го наглася!?!?!?!?!?!?!?Или според всеки spot?!И т'ва softknee hardknee...Говориш за mixing stage,така ли?!

     

     

    модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

    за това че на прагът се казва още долби ниво ме светна главен асистент Плешкова, преподавател по звукозаписни устройства в ТУ., а в нашето радио повечето не знаят какво е това компресор.А след като чуваш за прув пут че има съотношение "ratio"=999=безкрайност, толова и си работил с динамични процесори.Лимитъра е нагласен на едно ниво и не се наглася на друго освен ако не дадат указания за промяна на девиацията. А за хард о софт кнее просто споделям прочетеното от мене за темата в различни приложения относно тези параметри на компресора.

    Ако имаш още вапроси ... даваи :rolleyes:

  11. Единственото което мога да кажа е БРАВО и си представи че всеки ден черпя вашата банда с излъчване в ефира на радиото в което работа, а то покрива следните градове и села :

    Кулата,Петрич,Сандански,Кресна,Симитли, Благоевград, Гоце Делчев :rolleyes:

  12. малко и от мент по темата:

    "прагът", за който говори колегата още се нарича долби ниво.

    ratio - съотношението на компресия е един от определящите параметри за това дали компресора ще действа като лимитър или компресор.Когато настроите съотношениетона повече от 2:1 вече се смята че той действа като лимитър.Най-често използваните настройки за лимит са съотношение = 999;при атака =0 ms. В зависимост от настройките вие ползвате компресора за различни цели.

    Ако някой има желание, мога да обясня и как действа експандера и имали почва у нас :) . И тъй като работа вав радио ще ви запозная с малко от периферията която се ползва в едно уважаващо себе си радио. В една от темите за силата на звука е засегнат вапроса за това как да "напомпим" една продукция та тя да може да се чуе по добре от другите. Моя съвет е не прекалявайте с :помпата: , защото всяко едно радио разполага с лимитър на изходния си сигнал и в зависимост от формата той се настройва вав няколко положения. Най-често се ползва дълбока компресия поради ранообразната музика ,а и за да не се губи динамиката на ефира . Препорачително е да се полза мултибандов компресор, той компресира само в определени честоти .Представете си как изплува интро на песен( примерно някакъв щрайх) което няма пикове, но след малко се включват барабаните и цялото ниво потува надолу. За да се избегне това се ползват именно тези компресори които действат в опр. спектър от честотната лента. Колкото повече напомпите вашето произведение толкова повече то ще звучи "рамазано" по радиото, така че моя извод е ,че не е въпроса колко db помпа сте използвали, а как сте си поиграли с EQ.

    Малко съвети и за hard i soft knee.Най-често soft knee се ползва при обработка на вокали а hard knee е подходящо за drum. Разбира се това не е задължително , всичко е вапрос на стил и фкус.

    Има още доста пенизи при използването на компресорите, всичко зависи от това колко свободно време има всеки за да си поиграе и да му светнат някой неща, които след това ще му вършат полезна работа. Моята мания и до ден днешен е да експериментирам с това устройство всеки път когато имам възможност.

    Успех :rolleyes:

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.