Jump to content
Българският форум за музиканти

12-струнната ми китара от Сараево


Recommended Posts

Историята е следната:

 

като бяхме в Сараево с Enthrallment през април видях въпросната китара в гаража на промоутъра ни, която висеше забравена.

Като срещна инструмент, на който не се свири, се преемоционализирам принципно (познайте дали закусвам в Хепи :thumbs_up: ) Попитах човека защо китарата няма струни и ми отговори "Подарявам ти я" :music336:

 

До тук лесната част - оставаше само китарата да "преживее" остатъка от турнето, в буса и цялата лудница.

Успя.

 

Оказа се, че има много интересно счупване на грифа - клатеше се наляво-надясно (родните кремони обикновено се чупят по посока на струните, нали). Фретбордът е много дебел и явно не са имали цяло парче, а са ползвали две - второто за частта върху тялото. Поне така предположи Емилиан, като се видяхме.

 

Първоначално не знаех точно какво искам и за това снимките са толкова малко. После реших, че искам основен ремонт - т.е. всичко. Разликата от обикновения случай беше, че този път реших да ходя при майстор :thumbs_up: Само ключовете са поосвежените стари (за сега).

 

Китарата е дървена (!) и тежка, има си настройващ се тръсрод.

 

Цъкнал съм няколко снимки (ще ме прощавате за светкавицата на новите и "прегарянето" на старите - губат се цветовете, но по този начин се акцентира върху детайлите по-лесно) да се откриват разлики, а по някое време ще направя и семпли, но в домашни условия, без истински микрофон, само да си открия слайда...

 

 

Before-1.jpgAfter-1.jpg

 

 

Before-2.jpgAfter-2.jpg

 

 

Before-3.jpgAfter-3.jpg

 

 

Before-4.jpgAfter-4.jpg

 

 

Before-5.jpgAfter-5.jpg

 

 

Before-6-1.jpgAfter-6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тенкю пипъл, тенкю, Кръстникът да напомни да почерпя като се видим - вече си имаме име :)

 

Ето малко със скайп микрофон - 12str. Не ме убивайте с камъни, не съм китарист и не, че се разбира какви честоти вади самият инструмент, но поне се чува, че е фалшив (много струни, да го е.а), а грифът ми е къс и нещо не се справям още, и космосът (...), но нали бях обещал "семпъл"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

супер е :) камилските кокали влязоха ли в употреба?

 

p.s. на фона има много як flanger :)

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Началото е неква сирена (тука си ги имаме много), а останалото е шумът от микрофона, щото влезе многослабо и вдигах с 20дБ, а той си вкарва яко шумене.

 

Кокалите са за едни басове, на които не им е дошъл редът още (а и за тук се оказаха малки, освен, че няма смисъл, понеже китарата си има нулево, метално прагче и употребата на кокал за бридж, според мен, би била излишен лукс) :)

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.