Jump to content
Българският форум за музиканти

Electric Radiance - Live, Sofia, 08.05.2009


Recommended Posts

 

 

Тя, музиката си е на Драго де - аз съм малко само изпълнител за случая, но все пак не се сдържах да не добавя към оригиналния бас нещо и то мен, та затова си позволявам да го пусна (вижте Ампег-а за баса - лампа, две 18-ки, Уе-е-е).

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ъ-ъ-ъ, ние грозни ли сме, бе?

 

Яна има много важни и основни задачи: освен, партиите на клавир, самостоятелното соло на клавир, няколкото китарни сола и ритъм китарите през свободното време, на парчетата в Ла ми дублира басовата партия (7-ма струна и е в Ла), което високо ценя, а на едно място дори свири и на клавир, и на китара едновременно - не-виждано и не-чувано в историята на Хеви метъла (!) - само тъпите хипари го правят (ама който бил на концерта - бил).

 

Общо взето, без Яна нещата не биха били същите, тъй като тя повдигаше Духът в трудните моменти по време на подготовката и поемаше вината, когато аз бърках на репетиции и така си запазих името на "готиният басист" :girl_witch:

 

Ако имаш предвид конкретно клипчето - оператора седи пред бас апаратурата - учудвам се, че и други неща се чуват освен баса (а на Яна кабинета е в другия край). Истинският звук, обаче си беше много точен - ще се види/чуе от ДВД-то като излезе :D

 

Ако някой е тук поради чарът си, допускам, че това е Вили, заради дънковото си елече ;)

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе при наличието на жена в групата, камерата да стои пред басиста, смятам че е престъпление с/у мъжката половина на човечеството ! Не че се съмнявам в музикалните и умения (знам как свири), но някак си незабележима остава в цялостен план - нито соло, нито лийд някакъв и дадохте да изсвири, нито пък имаше някаква рифова част, където да изпъкне. Някак си виждаш всички останали на правят нещо, само мацката - нищо. Което създава илюзията за тия модерните продуцентски продукти - "ш` та земем, щот` си убава, те така дръж китарата и си мърдай пръстите по струните, и чат-пат си клати главата"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

:D:D

 

Хаха, такова се случило парчето - иначе камерите бяха четири, а това е от фотоапарат, от фен :)

 

П.П.:

Трябва да разбера кой го е снимал и ако е мъж, ще го пребия - не се бях сетил да погледна от тази страна нещата...

Имаш бири от мен;)

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялото парче ми звучи като сглобено от рифчета на Айръм Мейдън дето ги вкарват между припев и куплет.

Не че са взаимствани, а стилистично ми напомнят и не че е лошо, ама не ме кефи :)

Ама пък сцената и апаратурата изглеждат внушително ... и всички сте красавци и красавица :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
Отговорено (Редактирано)

Ето го и официалния клип от предстоящото дувди (DVD :)):

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=TGcJpu_vdfU

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
Отговорено (Редактирано)

Още едно, от това, легендарно представление, нищо че заглавието на темата е за първото парче. Това е последното:

 

http://www.youtube.com/watch?v=hffn3ox7Gas&feature=player_embedded

Редактирано от Свилен Бас
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.