Jump to content
Българският форум за музиканти

Идеи за комбо до 1000 лв ?


CroW

Recommended Posts

Моля споделете идеи за кубе до 1000 лв с не толкова мощен колкото качествен саунд според вас, или ми дайте съвет(от опит) кое от следните комбота да избера: LANEY RB7, GALLIEN KRUEGER BACKLINE 210 II или ASHDOWN MAG-C115-300.

Като звук да е по универсален за да мога да свиря различни жанрове.. трябва ми за репетиции и за клубни изяви евентуално.

ще се радвам да помогнете с мнения :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, до момента не съм имал досег с посочените от теб модели. Иначе в този ценови диапазон има доста решения, например това:

 

http://www.thomann.de/de/hugheskettner_bas...0_basscombo.htm

 

Иначе, от личен опит бих ти препоръчал WorkingPro серията на SWR, но там вече излизаме от коментирания бюджет.

 

Тук има потребители, имащи опит с Backline моделите на GK, надявам се да споделят мнения. :huh:

 

П.П. Опция е също и Fender Bassman.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, до момента не съм имал досег с посочените от теб модели. Иначе в този ценови диапазон има доста решения, например това:

 

http://www.thomann.de/de/hugheskettner_bas...0_basscombo.htm

 

Иначе, от личен опит бих ти препоръчал WorkingPro серията на SWR, но там вече излизаме от коментирания бюджет.

 

Тук има потребители, имащи опит с Backline моделите на GK, надявам се да споделят мнения. :D

 

Да това и на мен ми се струва добро решение може би заради eminence говорителя но някаде четох че 15ка не може да се озвучи с микрофон така добре както примерно 2 х 10 при лайф.Колебая се мн на кой от двата варианта да се доверя.. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

гледам си пред същата дилема, която ме мъчи и мен преди известно време.

И аз се чудех между LANEY RB7 и GALLIEN KRUEGER BACKLINE 210 II... и в крайна сметка скочих на FENDER BASSMAN 210 благодарение на колегата chobi...

Както и да е - комбинацията от 2 десятки с хорна ще ти даде звук какъвто според мен няма да постигнеш с 1х15". Аз например преди свирех с 1х12" и хорна, но сега с двете 10" саунда е много по-отворен, без това да е за сметка на ниските разбира се!

Съвета ми е - пробвай ги! xxxx имат лейнито, виж за GALLIEN KRUEGER - не знам, аз тогава не можах да намеря такова да чуя ..., някой ако знае кой ги внася, да помага.

Това е от мен. Поздрави от Белград : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви пичове че помагате! Значи тия дни най-вероятно ще ида до xxxx да пробвам лейнито, но за сега най-много съм се наточил на ей тоя Ashdown: http://www.thomann.de/de/ashdown_mag_300h_bundle.htm

Малко излиза от бюджета но от това което видях и изчетох за него май напълно си струва.. все пак 4 х 10 е по добрия вариант.. А пък за нататък и като му се добави един 15ка кабинет и заспива :slap:

 

И така понеже най-вероятно ще ми се наложи да си го купя от thomann.de да ви питам някой пазарувал ли е онлайн от там? Доколкото знам в цената влиза ддс а като ги питах колко ще ми струва доставката за 30 кг. продукт ми казаха 30 евро.А интересно скоро говорих с един пич от Динакорда в Бургас и той ми разправяше че били мошенници и сметките излизали винаги повече отколкото са всъщност.Та ако някой знае нещо да сподели.. благодаря :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.