Jump to content
Българският форум за музиканти

Микро-пиеска


Recommended Posts

Като пишман-музикант (с друго си вадя хляба в наши дни), нямам време за сериозни занимания, затова съм се ориентирал към миниатюрки: могат да се напишат в откраднати минути, а като даде Бог случай - и да се запишат и продуцират също толкова набързо.

 

Някои музикални идеи пиша в MIDI - само с ноти, без клавишно въвеждане. После тормозя резултата в Аудио -среда, докато 'си признае' (да не звучи като компютърна игра от 80-те). Други си правя с китари, като редя няколко партии върху програмирани бас и барабани (всичкото в старото но вярно джобно студио PS02 на Zoom, защото време намирам главно в пътувания и ваканции).

 

В моя полза работи модата на мобилните телефони: роди се жанра 'Рингтон' (официално не трябва да е по-дълъг от 45 секунди), където моите микро-'композицийки' идеално се вписват.

 

Ето един пример: тая тема ми се въртеше в главата като китарна (нещо а-ла Джеф Бек ми се свиреше), но понеже не намирах време да я изсвиря и запиша, а китарите много келяво звучат в MIDI - смених инструмента. Също е писано с ноти: добре ли съм докарал 'изразителност' в последващата обработка?

 

http://www.last.fm/music/Maistora/Not+Yet/Sexy+Sax+Ringtone

 

Това може да се доразвие в пълна пиеса, други инструменти и пр. Ако на някой му се играе, мога да му пратя ноти и суровото MIDI...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря, Yotzzo!

 

Ето и още една - 'авторска' е пресилено казано, щото е тъпкана със сампли. Правена е по друг начин от предишната, без MIDI, но с лууп-нати семпли на перкусия и някои китари (други съм ги свирил, три-и-половина ноти само, малко бас). Също семплиран женски вокал. Когато го правих (не беше скоро) не бях чувал Chambao - приятно се изненадах колко съм ги 'предсказал' :punk_guitar: Смътната идея в експериментчето беше да си направя 'фламенко чил' - после прочетох, че точно така официално наричат стила на Chambao.

 

Тук са секунди (като за телефонен рингтон) - но такава музика мога да свиря до утре - ако има с кого :)

 

http://www.last.fm/music/Maistora/Not+Yet/Ambilatin

 

Наздраве!

Редактирано от Бицев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремикс на първата пиеска, с вокална партия

 

Към оригиналната инструментална версия рекох да добавя жнски вокал и стана така:

 

http://soundclick.com/share?songid=4348985

 

(Форума, мисля, не допуска непълнолетни - че това не е за тях :) )

 

Това е реклама за шоколад - просто отзивите отедна любителка на шоколада при консумация на любимата й марка... (Не знам какво си помислихте с вашето подсъзнание :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята гордост

 

Още една микро-пиеска (последна в тая тема - обещавам ;) )

 

Гордост не като композиция (тя е безмозъчна импорвизация върху 2 акорда), още по-малко като свирене (нито мога да свиря, нито това ми е най-'звездния' момент). Обаче - ей това ми е фукнята - това е записвано във въздуха, на аероплан ! :thumbs_up:

 

На 35000 фута височина, от Абу Даби към Лондон - подремнал, нахранен и изслушал заслужаващата музика от бордовата система за развлечения (филми по принцип не гледам) - рекох да се позабавлявам. Имам една китарка за командировки и ваканции Traveler - Pro series, която е страшно компактна - влиза в разрешения кабинен багаж даже на по-запънатите авиолинии (някой път ще я представя в раздела 'Китари - фукня', страхотно животинче).

 

Имам и едно старо, но вярно 'джобно студио' PS02 на Zoom, още върши работа (пак другаде ще го коментирам, ако някой се интересува). Тракнах набързо един ритъм (бързо сменящи се Am-G, зумчето има вградени програмируеми бас и барабани). После ковнах от китарата със заглушаване един 'втори бас' (едно рифче, което ми се върти в главата от години, натрапчиво от онези дето могат в лудницата да те пратят). Още една китарна ритъм-партия - прости акордчета ударени на четно време. И накрая - 'солото' - без концепция, к'вото ми дойде в главата (то си личи; главата беше празна - от надморската височина ще да е).

 

Игричката беше дълга - няколко минути, но се въртят все подобни ликчета и риф-чета, след време писва. Затова резнах от нея един 'рингтон - напоследък любим жанр, че не иска сериозно мислене :P

 

Ето го и резултата, за всички които се интересуват -

 

Наздраве!

 

.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.