Jump to content
Българският форум за музиканти

Какви кавъри бихте предпочели


MDFk

познати или не?  

63 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Когато се свирят познати парчета те ще се знаят и от публиката и тогава се получава много по яко.А непознатите парчета плюса иом е че свириш в повечео случаи неща които никои не ги е свирил

Това ми е идеята. Че като че ли е по-рядко изживяване, а може би би понякога по-добро, ако песните са с настроение и леко непознати.

@Angermeans - според мен гавърверсиите стават за купонче с алкохолно приръствие или за група която е извяестна с тях, и хората ходят да гледат майтапи, но не и за клуб, защото хората отишли да чуят нещо отпускашо и с нстроение няма да се изкефят, ако не е това което са очаквали.

Т така, стигнахме до становище, че авторските песни и кавърите с лично изпълнителско присъствие са на почит...и, естествено, не толкова познатите кавъри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Сетлиста е една от най-пипкавите дейности в организацията на един лайв- трябва да прецениш публиката(предварително). От една страна, свиренето на изцяло авторска музика пред "масова" публика и то от неизвестна банда е много лош вариант- моментално доскучава на 90% от хората. Затова трябва да се балансират нещата със класически, известни неща, но в такова съотношение и комбинация, че да си пасват с творчеството на групата. Другата крайност също е лоша- групата да свири само кавъри на утвърдени, изтъркани просвирени милиони пъти парчета- ефекта е същия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В знак на протест срещу анкетите с ограничен брой отговори на въпроси с философска тематика и срещу риторичните въпроси, гласувам с отговор "С".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам че риска да оакаш любимата песен на някого докато и правиш каквър е много по - голям от възможността да му се хареса... Затова бих избягвал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами хора да ви питам ви какво предпочита те старата песен на нов глас ли?

по добре свири нещо ново динамично и сас хьс.така секи ще ти се изкефи.защото ще е нещо по различно от другите и секи ще се изкефи максимално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми ако става въпрос за кавърите и аз не искам все едни и същи...

да речем от доста време съм намислил в бъдеще да пробвам на ози I just want you мисля че ще се хареса на феновете.Някои неща на Мегадет също са яки от тия които не ги правят младите групид де...и нещо ей такова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми ако става въпрос за кавърите и аз не искам все едни и същи...

да речем от доста време съм намислил в бъдеще да пробвам на ози I just want you мисля че ще се хареса на феновете.Някои неща на Мегадет също са яки от тия които не ги правят младите групид де...и нещо ей такова

много хора се кефят на мегадет...но малко групи ги свирят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

На кръчма предпочитам да знам песните които се свирят, та да мога да си тръскам кухата без да слушам текста примерно.

Сиреч предпочитам кавъри и наистина е добре ако са пипнати с почерк

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене, кавърите трябва да са наистина кавъри, а не 1 към 1 пресвирвания. Да има някаква интрига.

така е но се постига много трудно а и 1:1 никои не може да докара някоя голяма банда. Как си предтавяш например кавъри Куиин да звучат пауър примерно(маи ще е доста интересно...но това е друга тема)или Азис в дет метъл вариант :headbang::bravo: ....както и да е мисълта ми е че това се постига много трудно не е работа за 1 седмица

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Куин в пауър вариант и Азис в дет ще звучат смешно, никой няма да вземе такова нещо насериозно. B) А нали това е идеята? Да покажеш, че не свириш на майтап, а в пълно съзнание и себеотдайност към парчето?

Да, 1 към 1 не става, но мисля че е добре когато си звучи подобно на оригинала но да речем 0,75 към 1 :). В смисъл - нещата звучат наистина близко, но музикантите да импровизират тук таме, където е възможно...

Мисля че това е златната среда, която трябва да важи не само за песните на големци, а и на по-малките за които говорим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И аз бих отишъл, ако наистина гарантира приятно изкарване и са готини. Но въпреки това гласувах за А. Аз лично предпочитам да отида да слушам авторска музика, нямам нищо протива и да има някой и друг кавър независимо дали е известен или не.

Но накрая на концерта, особено ако е бил як, с голям кеф бих слушал някой кавър на някоя супер известна песен, поради простата причина, че най-вероятно няма да я чуя в изпълнение на живо от оригиналните изпълнители. А групите дето са супер неизвестни, (чиито кавър питаш дали бих слушал), еми предполагам че на концерт на оригиналните изпълнители бих могъл да си позволя да отида, а това би трябвало да бъде по-яко. Разбира се, не винаги би важало това твърдение :)

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Куин в пауър вариант и Азис в дет ще звучат смешно, никой няма да вземе такова нещо насериозно. :)

може и да си прав но никои не е опитвал нали :):) а така да си говорим празни приказки смисъл няма :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и да си прав но никои не е опитвал нали    :ph34r:  ;) а така да си говорим празни приказки смисъл няма ;)  :P

Изобщо не са празни приказки. :ph34r: Да си чувал гавра на някоя песен, която да е станала наистина известна? Кавъри, ремиксове, но драстична смяна на стила? :wall: Един интелектуално зрял човек кято види такова нещо няма да каже "Скии к***уе, тия свирят "Инуендо" в чалга ваРЯнт", а ще си кажат "Какъв отвратителен гавър с хубавата песен" и ако чуят още една такава след нея, ще си вземат багажа и ще отидат на друга група. Сигурно ще кажеш Boney Nem, знам ги, имат готини неща, но ако не беше магията на Интернет никога и нямаше да чуем за тях.

Куин са група от такова величие, че гавра с тях не прави добро впечатление.

Азис е толкова... :killyou: :P ...недостоен да му се прави какъвто и да е кавър, просто защото това е и реклма на неговите нехаресвани от нас неща.

Със сигурност гавърите стават за 100тина пияни метъли в парк, но не и за сериозно излизане на сцена.

Наистина попитай някой по възрастен да речем 27-28 годишен индивид, неметълист с уравносесен характер - т.е класическото юпи което най-често прави оборот по клубовете ни. Ще ти каже това което и аз.

Айде да се върнем на темата вече...;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Абе, ако трябва да се харесваме на българските üпита трябва само 4алгарии да се плü6тят мене ако питате.

Като оставим това на страна, въоб6те не е вярно, 4е не стават известни кавъри изсвирени в стил радикално разли4ен от оригиналния. Alient Ant Farm примерно така направиха кариера. Мерилин Менсън и той до голяма степен изгря по съ6тия на4ин.

Ина4е аз продължавам упорито да си твърдя, 4е няма никакъв артисцизъм в тва да се мъ4и6 да свири6 пар4ета като оригиналите. Може би само ако си на 12 и се подготвя6 за продукцията на у4ителя ти по китара, тогава става, но ина4е е тъпо.

Ама аз съм си радикал по принцип...кавър групи въоб6те не моем да траем!!!

...сори и за странния 6рифт ама ся ползвам един немски компüтар на който някои от фонети4ните букви4ки липсват

Редактирано от Stone Free
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.