Jump to content
Българският форум за музиканти

за чупенето на инструменти...


Svet

Recommended Posts

Веднъж един от една група(без имена че може да се сърди някои)си счупи Орфейката (първата му китара) на един концерт - сега горката китара виси в репетиционната в Коматево - в памет на геройски загиналите от вандалщина инструменти. След това никoй не посмя да чупи нещо, освен палки де... :

само за едно си в грешка - на въпросния китарист това не му е първата китара, тя даже не беше негова....първата му китара беше акустична, след което си купи кремона електричка.... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)
[И който не иска да си троши китарата,ми да си я слижи в рамка на секцията и да си я гледа...

:rolleyes:

....или да посвири малко на нея.... :D

 

аз лично ще си счупя барабаните само ако на някой концерт певеца си бръкне в гърлото и да си скъса гласните струни.

Редактирано от darmonko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
аз лично ще си счупя барабаните само ако на някой концерт певеца си бръкне в гърлото и да си скъса гласните струни.

:) ОК,това е твой избор,но не смяташ ли(както и другите),че в крайна смедка всеки си решава за себеси.Разгледах темата и всички обясняват какво не биха направили.Добре,не си чупете инстроментите никой не ви кара,а и аз така си мислех междодругото...докато не стигнеш до един много готин момент,а тогава наистина не ти пука... :P

...как може да дадеш пари да си купиш нещо и после да го потрошиш, се едно да си скъсаш парите  

Приятелю не всичко в този живот са парите,те се изкарват,пък и ние не сме толкова бедни колкото звучи от изказванията ви...ако наистина искаш да си купиш хубав инстромент ще работиш на две работи ако трябва,но ще си изкараш парите,пък и има други начини да изкараш кинти...Кому е нужно да драматизираме?

Наздраве и Безсмъртие :P:)

 

:):):P

Редактирано от Walrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично ще си счупя барабаните само ако на някой концерт певеца си бръкне в гърлото и да си скъса гласните струни.

:headbang: ОК,това е твой избор,но не смяташ ли(както и другите),че в крайна смедка всеки си решава за себеси.Разгледах темата и всички обясняват какво не биха направили.Добре,не си чупете инстроментите никой не ви кара,а и аз така си мислех междодругото...докато не стигнеш до един много готин момент,а тогава наистина не ти пука... :godbless:

:

Абе да ти кажа дано не се стига до такъв готин момент когато да не ми пука че може без да искам да си отрежа оная работа примерно...Прав си че е въпрос на личен избор и не оспорвам твоя избор, но дори и да не ти пука или да можеш да си позволиш да чупиш инструменти си мисля че има други по-ефектни неща с които да привлечеш внимание...

 

P.S. случайно да си забелязал във Формула 1 някой пилот след състезанието да се изпраска в мантинелата ей така за кеф? Тоя манталитет е характерен само за определен вид музиканти и е причина за успеха на 2% от тях и за неуспеха на другите 98%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

случайно да си забелязал във Формула 1 някой пилот след състезанието да се изпраска в мантинелата ей така за кеф?

Ако трябва да бъдем точни пилотите от Ф1 не притежават болидите,те са на тимовете,но да не издребнявам...Идеята с която говорех беше,че в крайна смедка не може човек да заеме 100% тази позиция.Както за всичко в този (и следващия)живот си има поне две гледни точки.а за

Тоя манталитет е характерен само за определен вид музиканти и е причина за успеха на 2% от тях и за неуспеха на другите 98%
циркаджийството,аз също не го удобрявам(меко казано).Просто по някога има неща които искаш да направиш,тогава ги правиш и когато му дойде времето му мислиш,ако има смисъл да си занимаваш главата с тези неща.Пък и разликата м/у цирка и реалността е,че направиш ли го защото го искаш няма да изглежда нагласено и тн. в този ред на мисли...

:):):D:):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е толкова глупаво нещо,това е такова нуважение към инстромента,дори и към самия себе си.Ако си музикант това нетрябва да си го помисляш,камоли и да го правиш.Преди няколко години бях на един концерт,и някакви тъпи хеви метали ,така си изпочуха инструментите,и какво хората започнаха да им се чудят защо го правят,пълни нещастници

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

крайна смедка всеки си решава за себеси
.

и това че един е за а друг против какво точно променя нещата?

Както за всичко в този (и следващия)живот си има поне две гледни точки.

За това смятам,че точен отговор на този"спор" няма.Който каквото си иска да прави,пък аз си живея!Ако за теб това,че съм си тръшкал Баса по сцената е несамоуважение ОК :beer:

За мен е A FUCKEND въпреки че не знаеш какво имам предвид с този израз :godbless:

БЕЗСМЪРТИЕ!

:godbless::godbless::pray::godbless::cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако цялата хава е по сценарий и част от шоуто - лошо нема, даже ще е много яко да се поразвихри човек и да потроши некоя друга китара - гради се имидж и т.н.

Но това само при положение, че китарите за чупене са подарък от организаторите. :bravo:

Да си потрошиш собствените инструменти е финансово неизгодно - все едно не са ти платили за гига.

Не ги гледайте тия от KISS, техните хонорари стигат за много китари. ;)

 

Има доста образи в ъндърграунда, които потрошават цели клубове като наблягат най-вече върху озвучителната техника - потрошават на хората амповете, микрофоните и квото има по сцената, слизат в публиката, сбиват се с първия срещнат, замярат се с маси и столове и, ако не ги закопчеят ченгетата, си заминават. ;)

Много клубове са били затваряни завинаги след такива гигове.

 

Извод: лошо няма да се чупи, ама да не са ваши неща. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A FUCKEND е мноооо яко парче  не само то

Мерси,малко съм очуден,че засичам някой който го е чувал.В смисъл,че тук са регистрирани към 3000 души... :D

Не ги гледайте тия от KISS, техните хонорари стигат за много китари. 

Не става въпросс за Кис,'да'на този който посегне към баса ми ще му взема мярка за шапка,но ако АЗ съм решил да го строша няма смисъл не ми говорете глупости.

Ако цялата хава е по сценарий и част от шоуто - лошо нема, даже ще е много яко да се поразвихри човек и да потроши некоя друга китара - гради се имидж и т.н.

ОК обаче съгласи се,че мамка му,личи си когато е нагласено.По-интересно е ако не си го замислял и просто решиш да го направиш.То ние това се оптваме да обсъждаме ама май е трудно да се схване това че за част от секундата решаваш да направиш нещо без да мислиш и го правиш-пък какво ще стане после няма значка.И както каза(поне стотина пъти)една група на един концерт миналото лято "ХЕВИ МЕТЪЛ"... :D

:):):D:):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, за спонтанното трошене на музикални инструменти, тип "дойде ми отвътре" е трудно да се говори. Трябва да навлезем дълбоко в дебрите на психологията, да разпитваме хората, които трошат за майките им и да им прилагаме разни фройдистки чалъми.

На въпроса от заглавието: аз лично не съм виждал в БГ някой да си троши инструмента (което не значи, че не се е случвало). Мисля, че когато джобчето е тънко и спонтаността изчезва... :think:

Иначе съм виждал бенд да троши сценичен декор, ама пак стихгнаме до момента, че счупенето не беше нещо тяхно и немаха един лефф вложен в него. :D

Парата е важен фактор за отприщването на всякакви декадентски нео-капиталистически пориви. Все още не сме истински капиталисти, цървули сме, така че ще се наложи да почакаме бая докато бленуваното спонтанно трошене на скъпи вещи стане ежедневие. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако видя някой да троши какъвто и да е инструмент ще го скопя на секундата...заклевам се...т'ва е абсолютна простотия...

и въпрели това го правят :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само го правят,но и с удоволствие...

Съмнява ме някой да си счупи инструмента и да не му е кеф...( като задължително включвам възможността,чупещия да е под влиянието на стимуланти...) :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Walrus кво да ти кажа пич на един от вашите концерти аз лично се изкартих като направихте около 5 парчета на Металика смиъл че е така за т...к но лично мое мнение че аз даже го казах и тогава къртите мивки и ме разбивате от сякаде като свирите :headbang::blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.