Jump to content
Българският форум за музиканти

да сверя малко часовника :)


Recommended Posts

Здравейте колеги , ще се радвам да чуя мнения относно микса и мастера , понеже се мъча с едни слушалки и незнам дали съм в правия път :wallbash:

 

http://www.soundclick.com/bands/page_songI...;songID=8697814

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре звучи,ама и аз съм на слушалки,не мога да разгранича баса нещо.Ако е с ритъм китарата заедно в средата-раздели ги.И някак си ми звучи мътно,какъв софт ползваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре звучи,ама и аз съм на слушалки,не мога да разгранича баса нещо.Ако е с ритъм китарата заедно в средата-раздели ги.И някак си ми звучи мътно,какъв софт ползваш?

 

баса е кофти , не съм му слагал нищо и понеже е дропен в До стои само като фон (пълнеж)

иначе китарите ги записах с UX 2 на Line6 и честно казано не вярвах че ще звукнат така :pray:

 

на този семпъл китарите и баса са записани с Revalver MK3 и мисля че звучат по прилично :

http://www.soundclick.com/bands/page_songI...;songID=8700953

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,по-добре е,обаче пак нещо ми се струват струпани в средата инструментите,лявата китара е по слаба.Барабаните к'ви са?Ако имаш пресилени ревърби,или ги намали,или ги дай на "сенд" на съседен трак,където можеш да ги коригираш спокойно,независимо от сухия сигнал.Е не съм капацитет в миксинга,но за стъргачките е доста трудно да се направи добър микс с ясно изразени инструменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,по-добре е,обаче пак нещо ми се струват струпани в средата инструментите,лявата китара е по слаба.Барабаните к'ви са?Ако имаш пресилени ревърби,или ги намали,или ги дай на "сенд" на съседен трак,където можеш да ги коригираш спокойно,независимо от сухия сигнал.Е не съм капацитет в миксинга,но за стъргачките е доста трудно да се направи добър микс с ясно изразени инструменти.

 

Барабаните са Addictive drums , наистина май съм прекалил с ревърба , ще го коригирам

Наистина е трудно всичко да се чува кристално ясно, сега се уча как се смесват китарите и доста експериментирам , но като се има предвид че всичко се записва с техника за има няма 1000 лв. мисля че е добре :)

Благодаря ти за съветите !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
:) Китарите добре,поработи върху тембъра на баса,при барабаните мисля че по-добре ще бъде ако използваш ''Ези-дръмера'' :girl_cray2:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.