Jump to content
Българският форум за музиканти

Записи с калпав комп


maringtr

Recommended Posts

Според вас възможно ли е да се правят сносни записи и с по-калпава компютърна конфигурация и без саунд карта за стотици долари? И ако да кажете конкретни конфигурации...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едни приятели от Русе(Neurobex) бяха спечелили някакви награди в списание ПроРок със запис, направен на 300Mhz комп с 32mb RAM, Sound Blaster AWE 32 и култовата програма ModPlug Tracker... а "процесора" за китарата беше FX-Box, ако някой се сеща- нещо като Трабант, ако Guitar Rig e Мерцедес :)

 

Музиката и таланта си личат и през най-скапания запис :lol:

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едни приятели от Русе(Neurobex) бяха спечелили някакви награди в списание ПроРок със запис, направен на 300Mhz комп с 32mb RAM, Sound Blaster AWE 32 и култовата програма ModPlug Tracker...

 

Музиката и таланта си личат и през най-скапания запис :)

:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Междудругото познавам един румънец, който прави супер як синтетичен горграйнд с ModPlug Tracker.

Тази пръдня постепенно си пробива път към софтуерните върхове, най-малкото защото е безплатна. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами възможно е. Целия първи диск на Балканджи е записан на АМД к6-233Мхз, 128мб Рам и 2Гб хард диск. Звуковата карта беше Саундбластер Лайв. След всяко парче печахме ЦД, щото нямаше място на харда....

Не казвам, че качеството е превъзходно, но за да покажеш на хората каква ти е музикалната идея стига :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси момчета, окуражикте ме! А за модплъг-а - аз още я ползвам чат пат... Чувате ли сте за The Metal Mod Trackers? Познавам ги всичките :) Cthulhu, Cadaver, Malekith, Buried, Crimson King и култовите им проекти Agent Metal, Children Of The Rising Sun и т.н. Ако сте ги чували де...

Редактирано от dark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси момчета, окуражикте ме! А за модплъг-а - аз още я ползвам чат пат... Чувате ли сте за The Metal Mod Trackers? Познавам ги всичките :) Cthulhu, Cadaver, Malekith, Buried, Crimson King и култовите им проекти Agent Metal, Children Of The Rising Sun и т.н. Ако сте ги чували де...

не съм ама определено ме заинтригува :)

По би трябвало да се притесняваш за смесването като цяло на микса, записа ще го напрайш криво ляво.Стига желание да имаш :)

малко по вече хард гледай да има поне, и рам ако може...и процесор.. деба..много стана..

ама ский ко прайли хората

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен идеята ми е сега да си взема един микспулт и през него да записваме, само дето и двата ми сегашни компа са калпавички и не знам дали няма да се наложи и нов комп да взимаме... А иначе за метал мод тракърс, утре ще кача отбрани хитове на г-мейла :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ModPlug Tracker е як, аз навремето ползвах Scream Tracker за ДОС и ми беше залипсвала такава програма. Някакси много удобно и лесно се правят барабани примерно, пък и други неща.Звука може да не е кой знае колко добър, но със сигурност звучи по-добре от обикновено миди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе можеш да докараш супер реален звук, стига ти да си записваш семплите, иначе аз съм ползвал FastTrackers, Impulse Tracker, Modplug Tracker и MadTracker, но това беше преди, макар че сега пак може да ги ползвам за разни миксове :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мисля, че ако нямаш хубави монитори (примерно) и без това едва ли ще разбереш разликата при запис на хубаво пеце/интерфейс или нещо по-като за сиромаси.

 

при всички положения не е проблем и на p166 да записваш, стига да имаш нерви след това да чакаш офлайн просесинг, щото е бавен за реално време. че преди 8 години примерно - това беше стейт ъф ди арт на пс пазара :-))

 

важно е резултата да ти харесва, тогава средствата, които си ползвал, за да го постигнеш няма да са от значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.