Jump to content
Българският форум за музиканти

Авторски права


Recommended Posts

Тъй като все пак видях, че съм предизвикал някакъв интерес, можете да посетите сайта www.iusauthor.com Това е официалната страница на кантората "ЮСАУТОР", която освен с авторски права, работи изцяло и тясно специализирано в областта на интелектуалната собственост -търговски марки, патенти, нелоялна конкуренция и т.н. Скоро на сайта ще бъдат публикувани и мои статии по въпроса за авторските права, издадени от едни он най-престижните юридически списания в страната. Така, че преценката до колко съм специалист по авторско право е ваша. Добре е все пак, когато някой дава или споделя нещо компетентно да бъде уважаван, защото скептицизма ви ще доведе само до това, до което е довел до сега - липсата на защита на авторските ви права. Пожелавам на всички успех :thx:

Редактирано от Chrysalid
Нарушение на правилото за цитиране!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ЕТО ВИ НАЙ-ТАРИКАТСКИЯ И ЕВТИН НАЧИН ЗА ЗАПАЗВАНЕ НА АВТОРСКИТЕ ПРАВА!!!

Обясни ми го един приятел китарист ,преди години,след като се върна от Канада.Според него тамошните музиканти действат така :

1.Записвате на някакъв носител песните.( cd )

2.Отивате в пощата

3.Пакетирате носителя

4.Изпращате го до себе си,препоръчано , като държите да ви сложат четлив печат в пощата ( за да се чете датата,ако се наложи да спорите за авторство)

Това ще запази авторството ви,няма да ви донесе пари,но поне ще можете да осъдите някой нагъл плагиатор,например.А ако някой мисли,че ще направи пари от авторство в БГ,желая му успех.Моето мнение е ;);):ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...няма да ви донесе пари,но поне ще можете да осъдите някой нагъл плагиатор,например.А ако някой мисли,че ще направи пари от авторство в БГ,желая му успех.Моето мнение е :hysterical::cheers::hysterical:

 

...правилно, но имайте в предвид,че делата в Българския съд се точат до пенсия.

... а заключенията на съда са "Супер Адекватни"...

...а Виновните - едни глоби и наказания отнасят,че направо им се накривява шапката :wallbash::hysterical:

 

 

...за справки вижте Големите БГ Дела напоследак - хора окрали милиони,наркобосове и разни други ГОЛЕМИ риби - плащат за глоба разни смешни сумички от рода на 70 000 - 150 000, а тези пари са само една Тяхна Кола ( а те една Кола ли имат???)

 

...и вие се надявате някой да защити Продукта ви...

...надявайте се :hysterical:

Редактирано от BlackCorsair
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това казвам,идеята е в случй,че просто искаш да докажеш,че ти си автора. Иначе, да се направят пари от това ,си е направо ,от умрел писмо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся да попитам нещо, което живо ме интересува - за регистриране към министерството на културата на артистична група, се попълва бланка, в която са вписани членовете на групата и т.н. (по-нагоре има постната формата в ПДФ формат) Има една такса, която трябва да се плати - къде се плаща? Може ли по пощата да се изпрати плик с бланката, платената такса и всичко останало, или трябва лично да се ходи до София и да се внася?

 

 

 

Благодаря предваритялно!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

правата по отно4ебие на собственоста са няколко;

автор ;

1.на музиката

2. на текста

3.на аранжимента

продутсент и

4.собственик на записа

5.изпълнител я конкретния запис

 

а по отно6ение на търговското прилагане;

1.право за тиражиране и разпросртанение(4рез звуконосители,по електронен път,ринг тонове и др)

2.право за излъ4ване по медии(тв,радио,интернет и др)

3.право за изпълнение (на живо)

4.за озву4аване на мероприятиа

5.за озву4аване на филми,реклами

може да има и други ама не се се6там сега.

 

собственоста на 1вите не не предопределя разпределението на 2рите

 

това е въпрос на договорка между

авторите,собственика на записа и изпълнителя в момента на

възникване на произведението

и

с 3ти лица (на пример медии,търговци и др)

по късно....

 

за кои по то4но права говорим?

Редактирано от soundburger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още един начин да си обнародвате авторските права "Разбира се, може да се обрънете към нотариус, който ще удостовери, че към дадена дата сте занесъл при него даден звуконосител или хартиен носител." Това ми отговориха Мюзикаутор в едно запитване към тях. Всеки си има свое мнение за тях, но на мен почват да ми се издигат в очите, след като някой колеги ги понаплюха и имах отрецателно мнение за тях(не колегите , а сдружението) , разбира се основателно за тях самите. Ако не друго то поне с въпросите си можем да научим нещо полезно от тях <_<

 

 

 

Може да е малко по-скъпо от пощата(също тарикатски начин) но е много по сигурно, все пак сделки за недвижими имоти се изповядват пред тези хора(нотариусите) !!!

Редактирано от KingdomX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа,става и така,ма както казваш - по-съпо е , а и съм сигурен , че нотариуса ще дава заето няколко минути , поне ...

Редактирано от johniebgood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и кой ще открадне песните в бг, освен дони, нети и подобни?

в близкото минало има конкретенслучай с кражба, обаче от много известен, даже най оборотния продуцент за последните 2 години, направо е съдрал кожат ана едно парче и го съдят и немоат го осъдят, въпреки, че краденото парче е регистрирано, издадено и тн.

тва са абсурди. всичкото е направено да се събират пари и да се създава параноя.

също така от страх и параноя повечето музиканти си слагат половин или една трета парчета в майспес- тва също е смехотворно.

а за регистрациа на група, ансабл и други е просто ненужно има домейн банд нейм ком или от сорта, който важи пред съд ако се регнеш случайно в бг с некое идиотско име, може да се окаже, че има 20 -30 групи по света със същото име и после пробивай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не сме в темата , ама ми се ще да ти отговоря .

Преди години имаше една много известна БГ банда "К", с известен фронт мен "КГ",те се разделиха в един момент,той направи нова група,но продължи да изпълнява старите хитове.Дколкото знам,басиста на "К", писмено му е забранил да ги изпълнява . Ако не докажеш,че си автора , как да стане?

А преди 12-13 години имах един проект,който се казваше "No fly zone" , скоро един приятел намерил в майспейс още 2 групи с това име , 1 италиянска и 1 щатска. И трите банди са доволно неизвестни и както бях чел по въпроса ,този ,който получи рекърддийл , той ползва името , освен ако някой не го е регистрирал , преди това.

Сори за офа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и кой ще открадне песните в бг, освен дони, нети и подобни?

 

 

Сори за офф-а , но не можах да се сдържа!!! Имам един приятел , които е пратил поне 3 песни на някой си "пайнера" (всички сме го чували) , без да си е защитил по никакъв начин творбите. Целта му е била да изкара малко кинти , а какво се е получило - въпросния продуцент(мисля че е такъв) се е облагодетелствал с чуждото. Но като нямаш доказателства седиш си с пръст в уста и си траеш и ридаеш!!! В раздел говорилня има още няколко теми по въпроса с крадените творби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.